Materjalide hinnatõus ja tarneraskusd on tekitavad peavalu ehitusfirmadele, kes püüavad praegu koguda võimalikult palju laovarusid, et nii hoida varem kokku lepitud hinnalt kasumit või pakkuda uutele tellijatele soodsamat hinda.
„Siiani on ehitusfirmad hinnatõusuga kaasa läinud. Kes saab, proovib tellijaga hinnatõusust tingitud muudatused kooskõlastada. Oleme ka kuulnud, et osalt objektidel on ehitajad maksnud pigem leppetrahve ja lahkunud, sest nii tuleb odavam,“ rääkis Äripäevale Proisolatsiooni juhi Alar Kalmus
„Fassaadide renoveerimisel kasutatavate krohvitavate kivivillade hindades ja nõudluses ei muutu enne novembrit mitte midagi, sest riiklikud toetused on suures osas jagamata ja korterelamute renoveerimisse lähevad väga suured summad."
Sellegipoolest loodab Kalmus, et vähemalt EPS-materjalide hinnatõus on jõudnud haripunkti. „EPSi tootjad spekuleerivad, et suve teises pooles peaks toorme hind stabiliseeruma või langema hakkama, aga kuna olukord on väga muutuv nii kohalikul kui maailmaturul, siis midagi kindlat on raske öelda,“ sõnab ta. Teisalt mineraal- ja teiste soojustusvillade tootajad alles hakkavad hindu tõstma, kuna ka nende tehaste tarned on praeguseks veninud varasemalt ühelt nädalt kolme kuu peale.
Loe pikemalt Äripäevast
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.