• 17.09.20, 06:00

Suurimad ventilatsioonivead tehakse planeerimisetapis

Sisekliima on eriti oluline, kuna kaasajal ehitame õhutihedaid maju. Sellele peab aga mõtlema juba planeerimisetapis, sest hilisem muudatuste tegemine võib osutuda keeruliseks, ütleb Sweco Projekti sisekliima ja hoone veetehnika üksuse juht Peter Haab.
Tallinna Õpetajate Kodus on põhilised säästmismeetmed võimalikult väikese soojusjuhtivusega seinad, võimalikult head aknad, aatriumis kasutatav automatiseeritud passiivne tuulutus ja hallvee soojuse taaskasutuse lisamine.
  • Tallinna Õpetajate Kodus on põhilised säästmismeetmed võimalikult väikese soojusjuhtivusega seinad, võimalikult head aknad, aatriumis kasutatav automatiseeritud passiivne tuulutus ja hallvee soojuse taaskasutuse lisamine. Foto: RASMUS KOOSKORA
“Mina juhindun oma töös printsiibist, et kütte-ventilatsiooniinsener on teinud oma tööd kõige paremini siis, kui ei saa aru, kas ta on oma tööd üldse teinud,” rääkis Haab konverentsil Säästlik hoone 2020. Kui tellija ja arhitekt teevad rumalaid vigu või lihtsalt liiga lõunapoolseid ja liiga klaasiseid maju, siis projekteerijad peavad seda lahendama.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.12.24, 14:02
Ajaloolise maja seestpoolt soojustamiseks on lahendused olemas
Riias püüab pilke arhitekt Wilhelm Ludwig Bockslaffi loodud juugendstiilis kortermaja, mille renoveerimisel kasutati bauroc RENOVE plaate. Väljapaistva Riia arhitekti Wilhelm Ludwig Bockslaffi tööde hulgas on 30 mitmekorruselist elu- ja ühiskondlikku hoonet ning mitmeid tööstushooneid. Peaaegu iga tema projekt on omal moel unikaalne, nii ka Riia kesklinnas aadressil Lienes 7 asuv kortermaja.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele