Kas ehitusmaterjalide süsinikujalajälje arvestus lonkab?
Ehitusmaterjalide süsinikujalajälje täiustatud arvestus muudab seniseid hinnanguid hoonete keskkonnasäästlikkuse kohta. Kui puithoonete elukaare jooksul arvestada kõiki süsinikuheite allikaid, selgub, et betoonhoonete CO2 jalajälg on 6% väiksem kui puithoonetel.
Rahvusvaheline Säästva Arengu Instituut (IISD, Kanada) avaldas uuringu [1] puuduste kohta kasvuhoonegaaside seiremetoodikas ja elukaare arvutustes. Puidutoodete korral võib kuni 72% süsinikuheitest olla välja jäänud varasematest elukaare hinnangutest.
Haapsalu Uksetehas on Eesti vanim kaasaegsel tehnoloogial uksi valmistav ettevõte, mis tähistab tänavu oma 34. tegevusaastat. Täielikult Eesti kapitalil tegutsev tehas on tuntud ennekõike kvaliteetsete sise- ja välisuste tootjana, kuid viimastel aastatel on oluliseks kasvanud ka aknatootmine, mis moodustab juba umbes kümnendiku kogu käibest.
Kõige enam tasubki silmas pidada just õigust koostatud projekti muuta. See tähendab, et ka näiteks värvi või kõrguse muutmiseks on vaja projekteerija nõusolekut.