• 28.03.19, 06:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Teadmistepõhine ehitus tuleb taas

Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendus, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Ehitusinseneride Liit ja Teadmistepõhise ehituse tippkeskus korraldavad 23. aprillil Tallinnas Viru konverentsikeskuses järjekordse ehitusvaldkonna otsustajate ja spetsialistide konverentsi Teadmistepõhine ehitus 2019.
TalTechi hoonete energiatõhususe ja sisekliima professor Jarek Kurnitski.
  • TalTechi hoonete energiatõhususe ja sisekliima professor Jarek Kurnitski. Foto: Raul Mee
Teadmistepõhine ehitus 2019 toob kuulajate ette TalTechi kolm uut ehituse ja arhitektuuri professorit – üles astuvad arhitektuuri professor Kimmo Lylykangas, BIM-professor Raido Puust ja hoonete tehnosüsteemide professor Martin Thalfeldt – igaüks oma valdkonna keskse sõnumiga. Tulevikku vaatavad seekord Ivo Jaanisoo ja Madis Laaniste MKM-st, rääkides ehituse pikast vaatest ning uue riikliku energia ja kliimakava REKK 2030 ettevalmistamisest, mille keskne väljakutse on renoveerimise mahtude suurendamine vastavalt uuendatud hoonete energiatõhususe direktiivi pikaajalisele renoveerimisstrateegiale.
Peale lõunat jätkub konverents kahes paralleelsektsioonis, millest esimene keskendub BIM-i ja ehitusprotsessi teemadele. Ettekanded praktikast näitavad, et tänases Eestis on BIM reaalsus, kuid samas toimuvad kiired arengud projekteerimisprotsessides ja -praktikates. Sooritusvõimepõhine projekteerimise juhtimine ja klassifitseerimine ehituses on teemad, mis kõiki turuosalisi edaspidi vähem või rohkem mõjutavad.
Teine paralleelsektsioon energiatõhususest ja sisekliimast otsib lahendusi parema sisekliima projekteerimiseks ja saavutamiseks, vaatluse all on näiteks töötajate rahulolu büroohoonetes, päevavalgus ja ülekuumenemise vältimine klassiruumides ja mitmed metoodika uuendused. Väga oluline on tagasiside ja kogemus valmis ehitatud liginullenergiahoonetest, mille kohta on mitmeid Eesti ja lähiriikide näiteid.
Teadmistepõhine ehitus 2019 osalejad saavad Eesti Ehitusinseneride Liidu 6,6 TP täienduskoolituse punkte ja ehitiste energiatõhususe kutseala 6,6 TP täienduskoolituse punkte.
Teadmistepõhise ehituse konverentsi ellukutsuja, TalTechi hoonete energiatõhususe ja sisekliima professor Jarek Kurnitski ütles, et konverents jätkab tippkeskuse toetusel ka tänavu mõõdukate osalustasudega. Lisainfo ja registreerumine SIIN.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.11.24, 16:13
W.EG. Eesti ja Prysmian panustavad Eesti avaliku ruumi arengusse
Juhtiv elektrimaterjalide hulgimüüja W.EG. Eesti ja maailma suurim kaablitootja Prysmian on viimaste aastate jooksul olnud olulised panustajad Eesti avaliku ruumi arendamises, osaledes tipptasemel infrastruktuuri- ning valgustuslahenduste loomises. Ettevõtete esindajate sõnul on lisaks innovaatilistele toodetele hea tulemuse alus suurepärased partnerlussuhted ja kiired tarned.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele