• 07.03.19, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Viljandis avati esimene riigimaja

Viljandis avati pidulikult esimene riigimaja, mille renoveerimist juhtis Riigi Kinnisvara. Esimeses riigimajas asuvad Sotsiaalkindlustusamet, Statistikaamet, Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna Viljandi talitus, Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus ja Riigi Tugiteenuste Keskus.
Viljandis avati esimene riigimaja
  • Foto: Rahandusministeerium
„Riigimajade loomise mõte on parandada riigiteenuste kättesaadavust maakondades ning säästa kuludes. Selleks toome erinevad riigiasutused kokku ühte majja, et lihtsustada riigi ja kodaniku vahelist suhtlemist,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.  „Viljandi riigimaja on esimene paljude omataoliste seas. Ta on teerajaja järgmistele. See suund regionaalpoliitikas peab jätkuma, et tuua riik taas inimesele lähemale.“
Rahandusministeerium koostöös Riigi Kinnisvaraga käivitas riigimajade projekti 2017. aastal, mille valitsus järgneval aastal heaks kiitis. Riigimajade laiem eesmärk on parandada riigiteenuste kättesaadavust maakondades ning säästa kinnisvarakuludelt tuues asutused erinevatelt aadressidelt kokku ühte riigimajja. Riigimajade loomise idee aluseks on riigi, sh asutuste soov kodanikke teenindada parimal võimalikul viisil ning lihtsustada riigi ja kodaniku vahelist suhtlemist. Eesmärk on pakkuda võimalikult laia ringi avalikke teenuseid, jagada nende tarbimise kohta infot ja abi.
„Viljandi riigimaja on erilise tähendusega – esiteks on ta päris esimene Eesti riigimaja ning teiseks on ta teerajaja teistele riigimajadele, mida Riigi Kinnisvaral on võimalus koos heade partneritega kujundada ja luua,“ sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin. „Me soovime riigimaja töötajatele pakkuda kvaliteetset töökeskkonda, luua kaugtöökohti ning samuti on riigimaja hea näide efektiivsest riigi kinnisvara majandamisest.“
Viljandi riigimaja asub aadressil Vabaduse plats 2, kus on töökohad 92 inimesele, sh 6 kaugtöökohta. Kaugtöökohtadega pakutakse kõigi riigiasutuste töötajatele võimalust mugavalt ajutiselt töötada teises asukohas. Viljandi riigimaja teises, naaberhoones aadressil Vabaduse plats 4 on ümberehitustööd plaanis 2019 kuni 2020. Kõrvuti asuvad hooned hakkavad kandma riigimaja nime ja täitma riigimaja funktsioone.
Sotsiaalkindlustusameti Viljandi esinduses töötav pensionitalituse juhtivspetsialist Raja Kutsar avaldas heameelt uude majja kolimise üle. „Hea meel on selle üle, et riik suudab ehitada kaasaegseid töökohti, kus tunnevad ennast mugavalt meie kliendid ja ka meie töötajad. Sotsiaalkindlustusameti Viljandi kontoris käib ühes kuus umbes 700-800 klienti, loodame, et nad on meid meie uuelt aadressilt juba üles leidnud ja võtavad meie uued tööruumid kenasti vastu,“ rääkis ta.
Vabaduse plats 2 hoone näol on tegemist väga väärika hoonega, mis algselt ehitati Eesti Panga Viljandi osakonnaks ja sai valmis 1927. aastal, olles toona Viljandi moodsaim ja suurim ehitis. Teise maailmasõja ajal hoone põles ja seisis varemetes kuni hoone taastamiseni lihtsustatud kujul 1959. Viimane hoone kasutaja kuni eelmise aasta lõpuni oli Viljandi Maavalitsus.
„Mul on hea meel, et riik pakub oma teenuseid edasi selles väärikas hoones, kus viljandlased ja maakonna rahvas on harjunud aastakümneid käima. Pean oluliseks, et riik inimestele Tallinnast eemal kaugeks ei jääks,“ lisas Viljandi linnapea Madis Timpson.
Viljandi riigimaja teises, naaberhoones aadressil Vabaduse plats 4 on ümberehitustööd plaanis 2019 kuni 2020. Kõrvuti asuvad hooned hakkavad kandma ühiselt riigimaja nime ja täitma riigimaja funktsioone.
Viljandi riigimaja peatöövõtja oli Viljandi kohalik ehitusfirma E.R.O. Ehitus OÜ, projekteerija VMT Ehitus AS koostöös Õhumeister OÜga. Ehitusmaksumus koos projekteerimisega oli kokku ligi 825 000 eurot. Raha investeeris Riigi kinnisvara aktsiaselts ja Rahandusministeerium. Tänaseks on kõik ruumid kaetud üürilepingutega ning vabasid ruume hoones ei ole.
Võrreldes varasemaga on hoones mitmeid muudatusi, rajati terviklik ventilatsioonisüsteem, hoonesse paigaldati lift, mis võimaldab liikumispuudega inimestel hoonet kasutada. Lisaks uuele siseviimistlusele on kõik tööruumid on sisustatud tänapäevase kontorimööbliga.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 17:01
Innovatsioon ehitussektoris: Ruukki LowCarbon toodetes on heitkoguseid kuni 70% vähem
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele