1. septembril jõustunud riigihangete seaduse rakendamisel on juba saadud esimesed kogemused ehk siis selgunud on uue seaduse võlu ja valu.
Pane tähele!
Uuendasime oma tootemarki ja viisime selle vastavusse toote praeguse sisuga. Käsiraamatud alustasid paberväljaandena, mida pikka aega toetas käsiraamatute veeb. Nüüdseks on esikohale tõusnud digitaalne sisu ja võimalused, mida see pakub, seetõttu leidsime, et on aeg muuta ka tootemarki. Edaspidi saate tellitud käsiraamatut kasutada teabevara nime all.
Riigihanke teabevara järgmine täiendus ilmub jaanuaris 2018.
Täiendusi saate veebis lugeda varem kui paberil kodulehtel
www.teabevara.ee.
Kindlasti on oluline, et isikute ring, kes peavad riigihankeid kohustuslikus korras kas kogu aeg või ainult teatud juhtudel tegema, on muutunud (vt ptk 3.2.2. ja 3.2.5.). Selgemaks on saanud ühishankija ja keskse hankija kohustused ja õigused (ptk 3.7.).
Väga positiivne on see, et seadusega on täpsustatud turu-uuringutega seonduvat (vt ptk 4.) ja fikseeritud selgemad reeglid teenuste kontsessioonidega seonduvalt (vt ptk 4.1.), samuti on selgesõnaliselt fikseeritud riigihanke määratlemise reeglid teenuste puhul (vt ptk 4.1.1.).
Riigihangete erandeid on muudetud ning oluliselt on vähenenud nn siseriiklikud erandid, lisaks on täpsustatud erandite kasutamise võimalusi (vt täpsemalt ptk 4.2.). Lõpuks on seadusesse sisse toodud EL-i seadusandluses juba 18.04.2016 jõustunud nõue, mille kohaselt ei tohi maksuvõlgade tõttu koheselt hankemenetlusest kõrvaldada, vaid peab andma heastamisvõimaluse (ptk 8.3.1.).
Uus ja väga keerukas hankemenetlusest kõrvaldamise alus on aga hankelepingute rikkumised (ptk 8.3.).
Autor: Tuulikki Laesson Riigihanke teabevara peatoimetaja
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.