Viimsis Lubja teel avati uus 144-kohaline Uus-Pärtle lasteaed. Uus-Pärtle lasteaed on Viimsi vallas esimene, mis on mõeldud, projekteeritud ja ehitatud mõeldes ka erivajadustega lastele.
„Uus-Pärtle lasteaed on Viimsi vallas esimene, mis on mõeldud kõikide vajadustega lastele – juba projekteerimisel ja ehitamisel on arvestatud teiste seas ka erivajadustega lastega. Ruumid on polüfunktsionaalsed, mitmeid vahendeid saab kasutada õppetöö läbiviimiseks nii tavalasteaiarühmades kui ka erivajadustega laste rühmas. Kuuest rühmaruumist üks on mõeldud just erivajadustega lastele,“ rääkisViimsi abivallavanem Jan Trei.
Kahekorruselises hoones on kuus rühmaruumi, eraldi ruumid muusika-, kunsti- ja võimlemistundide läbiviimiseks ning teraapiaruumid. Kokku on uues lasteaias netopinda 1551 m2.
Hoone projekteerimisel on arvestatud ka energiatõhususega. Lasteaed on vormilt ümar, et välisseina pinda oleks võimalikult vähe. Siksaki kujuline v-kujulistel kanduritel varikatus annab hoonele iseloomu nii arhitektuurselt kui ka konstruktiivselt. Rühmaruumid on sügavad, mistõttu on idast läände suured aknapinnad. Et tagada suvekuudel rühmaruumides mõistlik õhutemperatuur, on ümber hoone projekteeritud parajalt lai räästas, mis annaks tulevikus lasteaiaperele varju nii päikese kui ka vihma eest. Lisaks on akendel päikesekaitseklaasid.
Uus-Pärtle lasteaia hoone on projekteerinud Arhitektuurinurk OÜ. Projekteerimisel võeti aluseks 2012. aastal Haabneeme alevikus Veiko Teini kavandi järgi valminud 144-kohaline Laanelinnu lasteaed, mis on kompaktsuselt ühtviisi nii funktsionaalne, energiasäästlik kui ka hubane ja lapsesõbralik. E
Hoone ehitas riigihanke võitnud Nordlin Ehitus OÜ, ehitusmaksumus oli 1 712 904 eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.