• 02.08.17, 12:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

"Jalge all on vaid 2 cm betooni, ehk peaks liigutama?"

Objektijuht Hardy Ivaski kogemused Lutheri vineerivabriku masinasaali renoveerimisel kinnitavad veelkord, et vana hoonet rekonstrueerima asudes tuleb valmis olla tõesti kõigeks võimalikuks.
Objektijuht Hardy Ivask Nordeconist.
  • Objektijuht Hardy Ivask Nordeconist. Foto: Raul Mee
Pane tähele!
Seminar "Lutheri vabriku masinasaalist moodsaks ärimajaks"
9. augustil Lutheri Ärimajas Tallinnas Vana-Lõuna 39/1
Pane ennast kirja SIIN.
„Raudbetooni seest tuli välja üsna palju erinevat tüüpi armatuuri. Ilmselt võeti 20. sajandi alguses ehitades lihtsalt materjal, mida kätte saadi. Mõnes kohas olid armatuuri asemel näiteks ümara ristlõikega torud,” kirjeldab ta hoone konstruktsioonide avamist.
Ka katusekonstruktsioon sisaldas Hardy meenutuste kohaselt vähemalt nelja erinevat kihti. „Tundub, et katusele pandi samuti kõike, mis vähegi võimalik ja mida kätte saadi,” muigab ta ja meenutab veel, et katusel kasvasid ka kased.
„Iga kase all oli aga herilasepesa. Mehed jooksid nendega tegeledes seal päris palju ringi ja said ka nõelata,” avaldab Ivask humoorikaid pilte möödunud suve teisest poolest. 
„Kahjustunud katuseplaadi betooniosa paksus varieerus 60 – 80mm ringis ning seda haamriga lahti koputades esines ka korduvalt hetki, kus kaks sentimeetrit varises maja, siis veel kaks – nii, kiire arvutus - jalge alla ongi jäänud vaid 2 cm, äkki peaks ennast liigutama?” meenutab ta toimunut.
Projektijuht Arvo Kirotus ja objektijuht Hardy Ivask tutvustavad, mida põnevat Lutheri Ärimaja renoveerimisel veel juhtus, 9. augustil toimuval seminaril "Lutheri vabriku masinasaalist moodsaks ärimajaks". Pane ennast kirja SIIN. 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 14.11.24, 18:13
Kaasaegne parkimislahendus koos energiasäästlike elektriautode laadijatega
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele