Tallinna linnavalitsus algatab homsel istungil Peterburi tee ja Tartu maantee ristumiskoha naabruses detailplaneeringu, mille eesmärk on muuta praegu vähekasutatav maa-ala atraktiivseks elu- ja ärihoonetega piirkonnaks.
- Ülemiste ristmiku piirkond on viimase kümnekonna aasta jooksul kõvasti muutunud ja muutub linnavalitsuse plaanide põhjal veelgi. Pildid seis 2008. aastal. Foto: Erik Prozes
Tartu mnt 84 ja 84d kinnistul, kunagise tselluloosi- ja paberivabriku territooriumil asuva planeeritava maa-ala suurus on 0,52 ha. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on määrata ehitusõigus alale kuni 45 m kõrguste, kuni 14 maapealse ja kuni kahe maa-aluse korrusega äriruumidega elamute rajamiseks, teatas linnavalitsus.
Detailplaneeringu algatamise ettepaneku esitas Osaühingu Balti Intermed. Tartu mnt 84 krundi lõunapoolsesse osasse planeeritakse kuni 14 maapealse korrusega hoone ning kirdeosasse jalakäijate väljak. Tartu mnt 84d läänepoolsele osale kavandatakse eraldiseisev kuni 8 maapealse korrusega hoone ja idapoolsele osale kuni 14 maapealse korrusega hoone. Mõlemale hoonele planeeritakse kuni 2 maa-alust korrust. Hoonete kõrgus on kooskõlas teiste ümberkaudsete kavandatavate hoonetega.
Tallinna üldplaneeringu kohaselt on planeeritava ala maakasutuse juhtotstarve ettevõtluse segahoonestusala. Alal võib paikneda ka üksikuid elamuid ja asutusi. Teemaplaneeringu „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas” kohaselt asub planeeritav maa-ala Sossi kõrghoonete piirkonnas, kuhu ei või kavandada monofunktsionaalseid kvartaleid. Kavandatav on linnavalitsuse teatel kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga ja teemaplaneeringuga „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas”.
Seotud lood
Tallinnas Sossi mäel asuva Tartu maantee 80P kinnistule kerkib 2018. aastaks 18 000 m2 suurune kõrghoone, teatas büroohoone arendamisega tegelev kinnisvaraarendusettevõte Fausto Grupp.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.