Kuna Eesti turg on stabiliseerunud ja tehingute arv jõudsalt enam ei kasva, vaatavad kinnisvarabürood kasvu lootuses välisturgudele või siis laiendavad oma teenustevalikut, et pakkuda konkurentidest laiemat teenusspektrit.
Äripäeva Kinnisvarafirmade TOPis kolmandal kohal oleva Capital Mill OÜ juht Marko Kull ütleb, et eelmisel aastal algas ettevõtte laienemine Lätti ja Leetu, mis sel aastal jõudis ka reaalsete tehinguteni. Kuna koduturg on stabiliseerunud ja tehingute arv vähenemas, siis see, kes tahab kasvada, peab vaatama välisturgudele. "Arvasin, et sinna minek on keerulisem," ütleb Kull. "Eks mõlemal turul on omad eripärad ja kultuuriline omapära," selgitab ta. "Näiteks Läti turu on ära rikkunud Venemaa kapital, millest kõik räägivad, aga mida keegi ei näe. See tähendab, et hinnad, millest räägitakse, on ulmelised, aga samas tehinguid ma ei tea ühtegi nende hindadega. Korteite puhul veel, aga ärikinnisvaravaldkonnas, kus me tegutseme, küll mitte." Teine võimalus kasvuks on tema sõnul väga heade arenduste otsimine.
Äripäeva Kinnisvarafirmade TOPi esiviisik, ettevõtted reastatud 2012. aasta majandusnäitajate põhjal.
1. Capfield OÜ
2. Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS3. Magistral Kaubanduskeskuse OÜ4. Rocca al Mare Kaubanduskeskuse AS5. MSI Grupp AS6. E.L.L. Kinnisvara AS7. Lõunakeskus OÜ8. FAMA Invest OÜ9. Riigi Kinnisvara AS10. NG Eesti AS
Ettevõtted seati pingeritta kuue näitaja põhjal. Arvutamise aluseks võeti 2012. aasta müügitulu, müügitulu kasv võrreldes 2011. aastaga, 2012. aasta ärikasum, kasumi kasv võrreldes 2011. aastaga, rentaablus ja varade tootlikkus aastal 2012.
Täispikk tabel koolitusfirmade pingereaga ilmus 2.10 Äripäeva kuukirjas Kinnisvara. Tabelit saab ka elektrooniliselt osta
Äripäeva infopangast Agent.
Mis pani kasvama eelmisel aastal kõige kiiremini kosunud kinnisvarafirma, loe pikemalt 2. oktoobril ilmunud Äripäeva kuukirjast Kinnisvara.
Seotud lood
Elektrituru kaootilisus ja hindade ettearvamatu liikumine ei ole täna enam kellelegi üllatuseks. Küll aga võib uudisena tulla, et energiatootmist ja -tarbimist targalt juhtides saavad kodukasutajad hoida kokku suure rahasumma, teenida lisaraha ning enda päikesepargile tehtud investeeringute tasuvusaega kordades lühendada.