Ärilennukite hoolduskompleksi rajab Tallinna Lennujaam, mida Lennujaamalt hakkab rentima Panaviatic. Investeeringu suuruseks on ligi 5 miljonit eurot. Kompleksi ehitab Astlanda Ehitus OÜ.
Täna, 27. septembril asetati pidulikult nurgakivi Tallinna Lennujaama kerkivale uuele ning moodsale äriklassi lennukite hoolduskompleksile, mida hakkab rentima ärilennundusega tegelev Panaviatic.
Aastaringselt soojustatud üle 5000m² suurune angaar mahutab peale kümne keskmise suurusega äriklassi lennuki ka üht Boeing 737 mõõtu lennukit. Investeeringu maht kompleksi on ligi 5 miljonit eurot.
„Uue ärilennukite hoolduskompleksiga ei rajata pelgalt hoonet, vaid tervet kompetentsikeskust,“ sõnas Panaviatic AS nõukogu esimees Jüri Pihl. "Analoogseid angaare ei ole Euroopas piisavalt, nii et klientide nappuse üle me kurtma ei pea. Oleme arvestanud, et meie hoolduskompleks hakkab teenindama kliente 3000 kilomeetri raadiuses. Peamiselt hakkame teenindama ärilennukeid, mille arvukus siinses piirkonnas on kasvava trendiga.“
„Opereerime hetkel kuute Bombardieri Learjet tüüpi lennukit, kuid planeerime lennupargi laiendamist. Ärilennukeid kasutavate inimeste arv kasvab pidevalt ning on tekkinud nõudlus pikemate lennureiside järele, mille jaoks on vaja kindlasti suuremaid lennukeid,“ lausus Jüri Pihl.
„Siiani oleme tegutsenud kütteta angaarides, mis ei ole võimaldanud pakkuda lennukiomanikele kõiki teenused. Uue kompleksi valmimine tõstab meie äri uuele tasemele,“ kinnitas Panaviatic AS juhataja Aleksei Kulakovski. „Lisaks meie opereerimisel olevate lennukite tehnilisele hooldusele, tekib võimalus pakkuda tipptasemel teenust ka teistele ärilennunduse ettevõtetele. Meie eesmärk on, et Tallinna Lennujaamas asuvat tulevast angaarikompleksi teataks kui üht Euroopa kaasaegsemat ning professionaalsema teenindusega äriklassi lennukite tehnilist hoolduskeskust .“
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.