9,4 miljonit eurot maksma läinud Tallinna Ülikooli uus hoone saab avatud selle aasta lõpus. Hoone projekteeris arhitekt Ignar Fjuk ning ehitustööd teostas AS Oma Ehitaja.
Hoone oli plaanis avada juba selle aasta õppeaasta alguseks, ent unikaalsed projekteerimislahendused, mis panid proovile ehitaja, nõudsid enam aega.
Valminud hoone parameetrid:
• 5 korrust, lisaks keldrikorrus• 10 500 m2 üldpinda• 320 töökohta teadustöötajale• ligi 1400 kohta konverentsisaalides ja erinevates rühmatööruumides• raamatukogu ja lugemissaalid kokku kolmel korrusel
Moodsas ülikooli hoone kõige alumisele korrusele tulevad ökoloogide külmkamber ja kasvukamber, katusele on plaanitud kasvuhooned, kus saab läbi viia bioloogilisi uuringuid mulla ja teha taimede kohta, mis saavad kasvada loodusliku valguse toel.
Uues hoones saavad endale ruumid Tallinna Ülikooli Informaatika Instituut, Matemaatika ja Loodusteaduste Instituut, Psühholoogia Instituut, Ökoloogia Instituut, Riigiteaduste Instituut, Kommunikatsiooni Instituut, Õigusakadeemia, Akadeemiline Raamatukogu ning lisaks laborid.
9,4 miljonit eurot maksnud hoone ehitamist finantseeritakse 83% ulatuses Euroopa Sotsiaalfondi teadus- ja arendusasutuste ning kõrgkoolide õppe- ja töökeskkonna infrastruktuuri kaasajastamise meetmest ning 17% ulatuses on tegemist ülikooli enda finantseeringuga.
Seotud lood
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.