Kinnisvarafirmade TOPi võitnud Ülemiste Center OÜ juhi Guido Pärnitsa sõnul oli 2011 pärast kriisi esimene aasta, kui tulemused olid väga head.
Küsimustele vastab Ülemiste Center OÜ juht Guido Pärnits.
Kuidas eelmise aasta tulemustega rahule jäite?
2011 oli pärast majanduskriisi esimene aasta, kui nominaalnumbrid alates üürnike käibest ja lõpetades keskuse kui äriettevõtte tulemustega olid väga head. 2009. aasta oli baasina kehv ja kasv oli seetõttu märkimisväärne.
2011. aastal saime aru, et kriis on läbi ja tulevikku võib optmistlikult vaadata.
Juba enne masu tundsime, et Ülemiste keskus on oma mahu poolest natuke väike. Kavandasime laiendust, aga majanduslangus tõmbas sellele kriipsu peale. Mullu saime julgustust plaaniga edasi liikuda. Arvan, et 2011. aastal toimus kõige suurem hüpe, seda on näha nii makromajanduslikult kui ka keskust ennastvaadates. 2012. aasta enam nii hea ei ole. Kinnisvara?rmas teenitakse kasumit oma põhitegevuse pealt, aga kasum või kahjum võib tekkida ka vara ümberhindlusest. Kui 2011. aastal kriisist välja tuldi ja üürihinnad tõusid, siis need, kes sel aastal vara ümber hindasid, võitsid. Kes selle juba varem ümber hindasid, võitsid varem.
Kas tänavused majandustulemused vastavad planeeritud eelarvele?
Planeerime äriettevõtte tulemust – üüritulu ja kulud ning kuidas Ülemiste Centeril läheb. Teiseks vaatame, kuidas läheb üürnikel ning milline on keskuse käive ja külastajate arv. Selles vallas oleme plaanidest natuke maas. Põhjus pole aga makromajanduslik, sest teistel keskustel probleeme pole, vaid meid mõjutab ristmiku ehitamine, mis pärsib keskuse juurde pääsemist ning mõjutab seda, mida üürnikud suudavad teha ja kui palju külastajaid käib
Mida prognoosib Guido Pärnits järgmiseks aastaks, loe tänasest Äripäeva lisast Kinnisvara.
Seotud lood
Täna avaldas Äripäev eelmise aasta edukamad kinnisvara ettevõtjad. Ehitusuudised.ee toob välja esimesed kakskümmend.
Elektrituru kaootilisus ja hindade ettearvamatu liikumine ei ole täna enam kellelegi üllatuseks. Küll aga võib uudisena tulla, et energiatootmist ja -tarbimist targalt juhtides saavad kodukasutajad hoida kokku suure rahasumma, teenida lisaraha ning enda päikesepargile tehtud investeeringute tasuvusaega kordades lühendada.