Tallinna linnavalitsus otsustas Mooni tn 71 // Tedre tn 73 kinnistu detailplaneeringu vastu võtmata jätta.
„Mooni, Tedre, Vuti ja Räägu tänavate vaheline ala on väikeelamute ala, mida ei ole soovitav korterelamutega tihendada,“ põhjendas abilinnapea Taavi Aas. „Linnavalitsus pidas Kristiine Linnaosa Valitsuse ja linnaosa halduskogu seisukohta põhjendatuks ja jättis seetõttu selle detailplaneeringu vastu võtmata.“
Planeeritava ala maakasutuse juhtfunktsiooniks on Tallinna üldplaneeringu kohaselt väikeelamute ala, kus võib paikneda ka elamupiirkonda teenindavaid asutusi ja väiksemaid kaubandus-teenindusettevõtteid.
Mooni tn 71 / Tedre tn 73 kinnistu detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 17. oktoobri 2007 korraldusega. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks oli määrata ehitusõigus kolmekorruselise 12 korteriga elamu rajamiseks.
Kristiine linnaosa halduskogu Mooni tn 71 // Tedre tn 73 kinnistule korterelamu planeerimisega ei nõustunud, kuna Mooni, Tedre, Vuti ja Räägu tänavate vaheline ala on väikeelamute ala, mida ei ole soovitav korterelamutega tihendada. Korterelamu asemel soovitati planeerida kinnistule ridaelamu. Halduskogu otsusele tuginedes jättis detailplaneeringu kooskõlastamata ka linnaosavalitsus.
Planeeringulahendusega välja pakutud kuni kolmekorruseline korterelamu ei loo nn sujuvat üleminekut korterelamu piirkonnalt väikeelamu piirkonnale, vaid mõjub keset üksikelamuid kontrastselt suure mahuna ja ümbritsevat kvartali kompaktset hoonestust mittearvestavalt.
Kui soovitakse planeerida nn sujuvat üleminekut korterelamupiirkonnalt väikeelamupiirkonnale, siis üheks võimaluseks oleks ridaelamute kavandamine. Ridaelamu säilitab teatava privaatsuse, aga samas annab ka elanike kontsentreerituse - see oleks kompromiss ja ka üks linnaehituslikult sobivatest võimalustest eriilmelisi elamualasid ühendada.
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.