Sügisilmade saabudes muutub kütteta hoone niiskeks, mis omakorda avaldab mõju konstruktsioonidele, eriti kui sisetemperatuuri tõstetakse ilmade jahenemisel kütte sisselülitamisega liiga järsult.
Uus Haldus OÜ Halduskonsultant Ivo Kivirand kirjutab, et ebapiisavast küttest ning ventilatsioonist tingitud niiskus põhjustab hallitust, mis on kahjulik nii konstruktsioonile kui ka tervisele ja mille eemaldamine on tülikas, aega ja raha nõudev.
Niiskuse väljasaamiseks tuleb ruume pidevalt tuulutada ning kokkuvõttes kulutame hoone ülessoojendamiseks tunduvalt rohkem energiat, mistõttu kokkuhoidu eriliselt ei saavutata. Kuigi ehitushinnad on soodsamaks läinud, on siiski iga kahjustuse likvideerimisega kaasnev remonttöö hoone omanikule märkimisväärne väljaminek.
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.