Tallinna linnavalitsus tuletab meelde, et korteriühistutel on võimalik energiamärgise taotlemise kulude katteks linnalt hüvitist saada.
Energiamärgis on dokument, mis annab teada kui palju hoone kütmisele, jahutamisele, vee soojendamisele, ventilatsioonile ja valgustusele energiat kulub. Ühtlasi tehakse energiamärgises ettepanekud energiavajaduse vähendamiseks konkreetsete meetmete rakendamiseks.
Korteriühistul, kellel on ehitisregistri andmete kohaselt olemas kehtiv energiamärgis, on õigus taotleda linnalt ühekordset toetust summas 1500 krooni.
Energiamärgiste väljastamise volitust omavate ettevõtjate andmed leiab Majandustegevuse registrist
http://mtr.mkm.ee/.
Energiamärgise tellib hoonele korteriühistu juhatus. Peale energiamärgise saamist võib Tallinna Linnavaraametile kulude katmise taotluse esitada.
Olemasolevatele hoonetele väljastatav energiamärgis kehtib kümme aastat.
Mõistlik energiatarbimine on Euroopa jätkusuutlikkuse üheks aluseks. Tallinn on liitunud Linnapeade Paktiga, millega oleme võtnud kohustuse rakendada meetmeid energia kokkuhoiuks.
Energiamärgis näitab, kui energiasäästlik on soetatav kinnisvara. Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni G-ni), seda väiksemad on energiaarved.
Tallinnal linnal on korteriühistutega hea koostöö ja linn pidanud vajalikus aktiivseid ühistuid, kes oma elukoha kvaliteeti parandada soovivad, erinevate meetmetega toetada.
Viimaste aastate jooksul on linn ühistuid toetanud kokku ca 65 miljoni krooni ulatuses.
Seotud lood
Riias püüab pilke arhitekt Wilhelm Ludwig Bockslaffi loodud juugendstiilis kortermaja, mille renoveerimisel kasutati
bauroc RENOVE plaate. Väljapaistva Riia arhitekti Wilhelm Ludwig Bockslaffi tööde hulgas on 30 mitmekorruselist elu- ja ühiskondlikku hoonet ning mitmeid tööstushooneid. Peaaegu iga tema projekt on omal moel unikaalne, nii ka Riia kesklinnas aadressil Lienes 7 asuv kortermaja.