Varahaldusfirmas GILD Real Estate 50%
osalust omanud investeerimispank GILD Bankersomandas Uus Maalt ka
ülejäänud 50% ning sai seeläbiettevõtte ainuomanikuks.
„GILD Bankersi ja Uus Maa koostöös ühendati mõlema ettevõtte parimad võimed, mis viis regiooni ühe edukaima kinnisvarafondi EEREIFi loomiseni. Tänaseks on GILD omandanud vajaliku teadmise ja kompetentsi, et GILD Real Estate'i omal käel järgmise tasemeni viia,“ kommenteerib GILD Bankersi juhtiv partner Rain Tamm.
Omanikeringi muudatus ei too kaasa muudatusi GILD Real Estate'i juhtkonnas, fondijuhtimises ega personali seas. Urmas Laur, Jaanus Juss ja Andris Kovalcuks jätkavad oma senistes rollides GILD Real Estate juhtkonnas. GILDi partnerite kõrval jätkab GILD Real Estate'i nõukogus Uus Maa aktsionär ja juhatuse liigeVille Jehe.
Ville Jehe usub, et ühisettevõttest väljumine võimaldab Uus Maa kinnisvaragrupil keskenduda oma põhitegevustele kinnisvarasektoris: “Tänastes turuoludes peame me suunama oma tähelepanu ja jõupingutused kinnisvaramaaklerite seas turuliidri positsiooni säilitamisele Balti regioonis. Väljume küll tulemuslikust ja edukast partnerlusest, kuid ainult selleks, et suunata rohkem fookust valdkonnale, kus me parimad oleme.“
GILD Real Estate asutati 2005. aastal kahe Balti turuliidri – investeerimispanga GILD Bankers ja kinnisvaragrupi Uus Maa koostöös. GILD Real Estate juhib ühte kinnisvarafondi – Eastern Europe Real Estate Investment Fund (EEREIF), millehallatavate varade maht fondis ületab 65 miljonit eurot.
EEREIF keskendub kommertskinnisvarale ja otsib peidetud lisaväärtusega kinnisvaraprojekte Kesk- ja Ida-Euroopas. Fondi portfell on hästi tasakaalustatud rahavoo- ja arendusprojektide vahel (vastavalt 60% ja 40% portfellist). EEREIFi investeeringud on hajutatud Balti, Bulgaaria ja Poola vahel. Tootlussiht on 15-20% aastas.
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.