Seoses sellega, et 23. märtsil laekus Tallinna Ülikoolile 2007. aasta
riigieelarvest ühiselamute renoveerimiseks ja ehitamiseks eraldatud 65 miljonist
kroonist 2/3 ning ka Tallinna linna poolt loovutatud 6,5 miljonist kroonist on
pool summat kätte saadud, võib remont Karu 17 ühiselamus alata.
Ettevalmistused on tehtud ning esimese etapi esimese osa töödega tehakse algust juba sel nädalal, teatas ülikool. Remondi põhitööd on plaanis teha ära suvekuudel ning nende teostamiseks kuulutab ülikooli kinnisvaraosakond järgmisel nädalal välja riigihanke.
Remondi esimeses etapis võetakse ette torutööd: vahetatakse vee- ja kanalisatsioonitorud keldris ning püstakud kõigi sektsioonide WC-des, vannitubades ja köökides. Samuti remonditakse WC-d ja vannitoad. Torutöid tehakse ühiselamu kaheksas sektsioonis järgemööda – igaühes neist kestavad tööd umbes kuu. Teise etapi töödega tehakse algust maikuus ning siis on kavas elektrijuhtmete vahetus – neidki töid tehakse järgemööda osade kaupa. Esimene ja teine etapp on remondi ainsad etapid, mis algavad sel kevadsemestril.
Sel nädalal algav remont ei tähenda sugugi mitte kõigile 400-le Karu 17 ühiselamu elanikele kohest elukorralduse muutumist. Kuni aprilli lõpuni puudutab remont umbes 50 üliõpilast, kes kõik majutatakse ümber Karu 17 hostelitubadesse ning kellelt selle kuu eest üüri ei võeta. Maikuus puudutavad remonditööd järgmist 50 üliõpilast, kes samuti majutatakse selleks ajaks ajutiselt tasuta hostelitubadesse.
Kevadsemestril algavate esimese ja teise etapi tööde teostajad on valitud välja lihtmenetlusega vähempakkumise konkursi kaudu, töid koordineerib Karu 17 ühiselamut haldava asutuse Elamu direktor Tõnu Madar. Suvel algavate mahukamate remonditööde (plaanis on sanitaarremont tubades ja koridorides, akende ja uste vahetus, korruse juurde ehitamine, välisfassaadi uuendamine, tuletõrje- ja valvesignalisatsiooni süsteemide paigaldamine) teostaja loodab ülikooli kinnisvara osakonna juhataja Tiit Villig leida riigihanke kaudu. Kavade kohaselt on Karu 17 ühiselamu remondi lõpp planeeritud 2008. aastasse.
Seotud lood
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.