Meie meeleolu, produktiivsus ja see, kuidas me end päeva jooksul tunneme, võivad sõltuda sellest, kui hästi me oleme maganud, seega on kvaliteetse une tähtsus ilmselge. Madrats on üks olulisemaid tegureid, mis mõjutab head öörahu.
Sobiv ja
mugav madrats on magusa une garantii, seega peaksite seda vastutustundlikult valima.
Tänapäeval leiame kõige erinevamate mudelite, suuruste ja tüüpidega madratseid, mis on kohandatud erinevatele vajadustele. Selleks, et kauplusesse tulles ei aetaks teie pead segi mitmete erinevate pakkumistega, peaksite enne uue madratsi ostmist tegema kodutöö: mõõtke voodit (pöörake tähelepanu madratsi kõrgusele - see ei tohi olla madalam kui voodiraam), võtke arvesse oma tervist (kas kannatate selja-, liigesevalude jne. all) ja kaalu, teadke oma magamisharjumusi (kas teile meeldib magada jahedamalt või külmemalt, millises asendis te tavaliselt magate). Pärast oma isiklike vajaduste väljaselgitamist on aeg liikuda edasi madratsite endi sorteerimise juurde.
Madratsid kõvaduse järgi
See on väga oluline kriteerium, sest sellest sõltub, kas magamine on mugav. Madratsi kõvadus sõltub teie kehakaalust, tervisest, magamise asendist, ja teie individuaalsetest tunnetest (igaüks tajub kõvadust subjektiivselt). Üldiselt liigitatakse madratseid kõvaduse järgi järgmiselt: kõvad, keskmise kõvadusega ja pehmed.
Kõvad madratsid on soovitatav neile, kes on ülekaalulised, kannatavad seljavalude all või soovivad sellel magada. Ka pikkus on oluline kriteerium - kõvad madratsid sobivad pigem lühematele inimestele.
Keskmise tugevusega madratsid on kuldne kesktee neile, kes soovivad säilitada tasakaalu kõvaduse ja pehmuse vahel. Sellise kõvadusega madratsid on üsna mitmekülgsed ja sobivad magamiseks igas asendis.
Pehmed madratsid sobivad ideaalselt inimestele, kes magavad külili ja pööravad end öösel sageli ümber. Need kohanduvad hästi inimese kehaga ja aitavad lõõgastuda.
Lihtsalt ärge ajage segi madratsi kõvadust ja toe tugevust: toe tugevus tagab selgroo õige asendi une ajal ja madratsi kõvadus tagab mugavuse. Selleks, et olla kindel, et madrats on teie jaoks mugav, katsetage seda kindlasti, lamage ja veenduge seejärel, kuidas te ennast tunnete.
Kõige populaarsemad madratsitüübid
Kuna tehnoloogia areneb pidevalt edasi, ilmuvad turule üha mitmekülgsemad ja huvitavamad madratsid (näiteks vesimadratsid), mille eesmärk on aidata teil hästi magada. Ka samad vanad mudelid ei jää seisma ja arenevad, nii et tänapäeval saavad tootjad pakkuda kvaliteetset madratsit, mis sobib kõigile. Siin on neli kõige populaarsemat madratsitüüpi.
Lateksmadratsid.
Kas soovite madratsit, mis kestab tõesti kaua? Siis valige lateks, mis ei ole mitte ainult vastupidav, vaid ka hingav (te ei kuumene öösel üle),
toetab selgroo korrektset asendit, ei kanna edasi teie kõrval magava inimese liigutusi ja ei areta soovimatuid lemmikloomi - tolmulesta. Lateks võib olla looduslik või sünteetiline, kuid tavaliselt segatakse seda parima tulemuse saavutamiseks. Soovitatav ülekaalulistele inimestele. Selle madratsitüübi jaoks ei sobi tugev voodipõhi, seega peate kasutama voodilippe.
Viskoelastsed madratsid.
Sellistel madratsitüüpidel ei ole oluline, milline on teie kehakuju, sest need suudavad sobituda kõigi kehakujudega ja tagavad kõigile mugavuse. Viskoelastsed madratsid reageerivad kehasoojusele, mis võib muuta madratsi veidi kõvemaks või pehmemaks (sõltuvalt sellest, kui sügavale te vajute). Sellisel madratsil magades leiate kiiresti mugava asendi, lihased lõdvestuvad kergemini, seljavalu, liigesevalu ja kehaosade tuimus väheneb või kaob. Sobib allergikutele, sest tolmulestad ei paljune viskoelastsetel madratsites. Ei sobi väga inimestele, kes kipuvad une ajal tugevalt higistama, ja neile, kellele ei meeldi soojus. Nagu lateksmadratsid, vajavad ka need voodilippe.
Vahtpolüuretaan madratsid.
Need on tõenäoliselt kõige populaarsemad madratsid. Nende hinnad võivad olla üsna erinevad, kuna vahtpolüuretaani tihedus on erinev. Nende materjalide suurem tihedus tagab pikema kasutusea, seega on hind vastavalt kõrgem. Elastsus, hea õhu- ja niiskusläbilaskvus, mitteallergiline, kerge ja inimese kujuga ideaalselt kohanev - need on polüuretaanvaht madratsid. Neid pannakse tavaliselt voodiraamile.
Vedrumadratsid.
Vedrumadratsid jagunevad kahte tüüpi: klassikalised vedrumadratsid ja bonell madratsid. Viimased on odavamad, nii et te ei tee oma taskule liiga suurte kulutustega haiget, kuid need kestavad vähem. Samas see ei ole mõeldud igapäevaseks kasutamiseks. Klassikalised vedrumadratsid on tavaliselt kõvemad, seega sobivad need ideaalselt ülekaalulistele inimestele. Taskuvedruga madratsid kohanevad paremini keha kaaluga ja jaotavad seda ühtlasemalt. Vedrumadratsite üks suurimaid eeliseid üldiselt on äärmiselt hea õhuvahetus, nende peal on kõige jahedam magada, seega on need ideaalne valik neile, kellel on higistamisprobleemid. Sobivad ka kõva aluspõhjaga vooditele.
Nii et kui hakkate kauplustes ringi käima, ärge kartke küsida abi seal töötavatelt töötajatelt - nad annavad infot iga madratsi kohta eraldi, selgitavad erinevaid nüansse ja aitavad teil teha parima otsuse. Neil, kellel on terviseprobleeme, tasub konsulteerida arstiga, milline madratsitüüp oleks kõige sobivam. Ärge sattuge paanikasse, kui teie ja teie partneri
magamisvajadused ja -harjumused on väga erinevad, tootjad pakuvad ka kombineeritud madratseid, nii et madratsit saab kohandada igaühele individuaalselt. Samuti võtke aega, et leida kvaliteetne madrats, mis on mugav ja teile sobiv, sest see on midagi, mida te kasutate pikka aega ja mis mõjutab oluliselt teie une kvaliteeti.
Seotud lood
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.