Rasked ajad taristuehituses on pannud tee-ehitajad mõtisklema, kas õige on püüda võimalikult suurt hulk hankeid odava hinnaga või tuleks ellujäämise nimel olla konservatiivsem, rääkis taristufirma Trev-2 juht Sven Pertens.
Taristuettevõtted on dilemma ees, kas võtta sisse suurte mahtude ja agressiivse hinnaga projekte ja toimetada selle pealt või olla natukene konservatiivsem, tõdes Pertens Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Rail Baltica hangetest paistab silma Verston, kes on võitnud väga palju teehankeid.
Taristuminister ja äsja vermitud sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Vladimir Svet rääkis eluaseme- ja taristueelarvest, targast kärpimisest, oma suhtumisest maksutõusudesse ja muustki.
Aastal 2021 oli taristuettevõttes TREV-2 Grupp tööl 400 inimest, nüüd on neid alla 250. Seega viskas juhatuse esimees Sven Pertens õhku küsimuse, kas riik võiks ka nii mõelda.
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.
Ettevõtte omaniku Indrek Uusalu sõnul on praegune ambitsioon saada avalikuks ettevõtteks ning eesmärk on hakata ettevõtet kasvatama börsi abil pikas perspektiivis.