Ehitus- ja kinnisvarasektoris on seis kehv ja pankrottide kasv on paratamatu, kuid arvestades pingelist julgeolekuolukorda ja madalat kindlustunnet, pole kiiret taastumist oodata, rääkis Merko Ehituse endine juht Andres Trink.

- Aasta alguses hüppas Andres Trink Merko juhi jooksulindilt maha ja elab nüüd perega Saksamaal. Foto: Andras Kralla
Aasta alguses Merko Eesti juhi kohalt taandunud ja nüüd Saksamaal elav Andres Trink märkis saates “Kuum tool”, et ehitus- ja kinnisvarasektori taastumiseks on intresside langemine äärmiselt oluline signaal, kuid ainult see kiiret elavnemist ei too.
Aina olulisemaks majandust ja investoreid mõjutavaks faktoriks on muutnud kindlustunne ja geopoliitiline olukord, näeb Trink. Arvestades ka sisendhindade tõusu, ei ole täna head vastust küsimusele, miks peaks täna Eestisse investeerima, arvas ta.
“Enne, kui need küsimused ei hakka lahenema, on raske näha, et kinnisvaraarenduses või ehitusturul just erasektori investeeringuid arvestades kiiret elavnemist toimuks. Ma arvan, et see on aastatepikkune lugu,” rääkis Trink.
Intervjuus arutles Trink ka Eesti majanduse olukorra üle, kuid juttu tuli ka Sakamaa kinnisvarasse investeerimisest. Samuti rääkis ta Merkost lahkumise tagamaadest ja sellest, mis tunne on pärast pikki aastaid juhina töötamist lindilt maha astuda. Trink kirjeldas ka oma tulevikuplaane ja avaldas, kuhu ta oma viimase aasta kopsaka töötasu paigutab.
Intervjueeris Kristjan Kurg.
Merko eksjuht „Kuumal toolil“: kes loodavad kiiret taastumist, peavad pettuma
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.