• 29.05.23, 10:26

Kaupo Kolsar: karta on, et langus süveneb

Ehitusturul ettepoole vaadates on tõenäoline, et langus süveneb, ütles Astlanda Ehituse juht Kaupo Kolsar.
Astlanda Ehituse juhatuse esimees Kaupo Kolsar
  • Astlanda Ehituse juhatuse esimees Kaupo Kolsar Foto: Andras Kralla
Kolsar rääkis Äripäeva raadios, et kui ta vaatab hangetel osalejate pakkumisi, siis näeb ta selliseid riskijaid, kes loodavad hindade suuremale kukkumisele, kui mõni suudab aimata.

Seotud lood

Uudised
  • 26.05.23, 08:29
Kes praegu töötajaid koondavad, on kangelased
Ehitusjuhtide kindustunne taastumas
Töötus ei ole Eestis veel oluliselt tõusnud, kuid tõenäoliselt kuuleme tänavu rohkem ettevõtetest, kes hakkavad koondama. „Kahjuks meil ei ole siin valikut, sest seda on vaja majanduse heaks teha. Aga neid ettevõtteid ja inimesi tuleks vaadata kui kangelasi, sest nad teevad majandusele vajalikku asja,“ väitis Luminori peaökonomisti Lenno Uusküla. Ehitusjuhtide kindlustunne on aga hakanud hoopis taastuma.
Uudised
  • 26.05.23, 10:16
Hooneid ehitati vähem, rajatisi rohkem
Eestis tehtud ehitustööde maht jätkas esimeses kvartalis langust. Langusesse panustas hoonete ehitusmahu vähenemine, samas kui rajatiste ehitus püsis kasvutrendil. Esimeses kvartalis ehitati hooneid 15% vähem ning rajatisi 1.4% rohkem võrreldes eelmise aasta sama ajaga.
Uudised
  • 19.05.23, 10:37
Ehitajad mures: Tallinna tigukäigul menetlused hakkavad ehitust pidurdama
Ehitajad ja arendajad hoiatavad, et Tallinnas venib uute hoonete planeerimine juba nii aeglaselt, et see hakkab ehitusmahtu piirama.
Saated
  • 25.05.23, 14:19
Ehitaja: kliendid ootavad hinnalangust, aga mille arvelt?
Kliendid ja peatöövõtjad ootavad ehitajatelt madalamaid hindu, rääkis ehitusettevõtte Ehitus5Eco juhatuse liige Margo Padar, kuid ta ei näe sisendhindade langust, mille arvelt peaksid ehituse hinnad alla tulema.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 15:23
Rekonstrueerimistoetus paneb ühistuid hoone fassaadile mõtlema – millist lahendust eelistada?
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele