Energiakriis on pannud meid rohkem mõtlema elamute enegiasäästlikkusele. Riik võiks nüüd tabada kahte kärbest ühe hoobiga – toetades kortermajade renoveerimist, vähenevad elanike energiakulud ja ettevõtted saavad tellimusi. Selleks oleks meil vaja aga pikka vaadet tööstusele, kirjutab Puitmajaliidu tegevjuht Annika Kadaja vastuseks Tööstusuudiste arvamusliidrite küsitlusele.

- Puitmajaliidu tegevjuht Annika Kadaja. Foto: Kalev Lilleorg
Ennustame praeguse turbulentse olukorra jätkumist. Ja seda seni, kuniks ei ole riigi poolt selgemaid ja ühtsemaid strateegiaid kasutusele võetud, mis aitaks tööstuste konkurentsivõimet hoida ja ohjeldada inflatsiooni. Möödunud aastate järsud hinnatõusud on ära söönud ettevõtete reservid ja kasumlikkuse. Tänases päevas võitlevad paraku mitmed ettevõtted ellujäämise nimel, kuna tellijatel puudub omakorda ka kindlustunne kodu soetamiseks. Kõik ootavad paremaid aegu ja seda, millal kommunaalkulud mõistlikuks-stabiilseks muutuvad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.