Aastal 2000 valiti esimest korda aasta betoonehitist – selleks sai Rocca al Mare kool. Hoone, millega ollakse väga rahul tänaseni. Ehitusega seotud osapooled meenutavad ehitamist.

- Rocca al Mare kooli lahenduse saamiseks korraldati kutsutud osalejatega arhitektuurivõistlus, mille võitis Arhitektibüroo Emil Urbel. Foto: Meeli Küttim
Rocca al Mare kooli lahenduse saamiseks korraldati kutsutud osalejatega arhitektuurivõistlus, mille võitis Arhitektibüroo Emil Urbel. Rocca al Mare kooli näol oli tegu Eesti esimese tasulise erakooliga ja kooli asutajate ootused ehitatavale olid kõrged, ütleb Emil Urbel. “Sooviti luua uuelaadset õpikeskkonda ja ka ehitatav maja pidi kandma samu väärtusi. Alles palju hiljem saime teada, et algul nägi tellija oma vaimusilmas midagi muud – midagi Etoni kolledži moodi, aga lõpuks tuli välja, et meie maja kajastab uusi arusaamu õppimisest päris hästi. Eks koolimajale annavad sisu loomulikult õpilased, õpetajad ja koolikorraldajad – see on kombo, millele ruumiline keskkond ja maja kaasa saavad aidata.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Iga-aastane võistlus, et tuua esile parim aasta jooksul valminud betoonehitiste seast, on peaauhindade kaudu avalikkuse tähelepanu keskmesse tõstnud praeguseks juba veerandsada objekti ja lisaks hulga eriauhindu saanud ehitisi.
1990ndate aastate lõpus, kui Eesti ehitusturg alles väljus nõukogude aja koomast, oli betoonil kui ehitusmaterjalil üsna madal maine. Betoonehitiste konkurssi soomlaste eeskujul ellu kutsudes oli algusest peale eesmärgiks ehitusmaastiku parimate näidete tutvustamine ja tunnustamine. Samuti oli, lisaks tavapärastele arhitektuurivõistlustele, sooviks laiendada esile tõstetavate ehitiste ja rajatiste ampluaad, kirjutab Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma.
20. märtsil toimunud betoonipäeval Filmimuuseumis kuulutati välja konkursi „Aasta betoonehitis 2024” võitjad. Vaata ka meeleolukat fotomälestust sündmusest.
Garaažiuste ja teiste tõstanduste alla tekkivad külmasillad ning ilmastiku mõjul siseruumidesse sattuv sadevesi on aastaid olnud probleemiks paljudes tootmis-, tööstus- ja kaubandusettevõtetes. Lahenduseks on SOJLO®, mis pakub kaasaegseid energiatõhusaid külmasillavabasid uksekünniseid.