• 15.04.21, 11:39

Kuidas vältida õhulekkeid tehases toodetud puitmajas?

Hoonete energiatõhususe suurendamisel tõstatub ka küsimus muudatuste ja parenduste kuluefektiivsusest. „Kas tehtavad investeeringud on mõistlikud?“ küsivad hooneomanikud. Tavapäraselt järgneb analüüs energiatõhusa hoone ja „äri nagu tavaliselt“ meetodil ehitatud hoone vahel.
EstNori kortermajade arendus Vaelas pälvis mullu konkursil Aasta Tehasemaja 2020 energiatõhususe eripreemia.
  • EstNori kortermajade arendus Vaelas pälvis mullu konkursil Aasta Tehasemaja 2020 energiatõhususe eripreemia. Foto: Sven-Olof Englund
Nii-öelda tavaline hoone pole defineeritud ja selle tähendust tõlgendatakse vastavalt vajadusele. Pahatihti jääb võrdlusest välja asjaolu, et nii mõnigi tegevus, mida käsitletakse energiatõhususe suurendamise võttena, peaks olema rakendatud igas sisekliima tagamisega hoones. Näiteks on piirdetarindite õhupidavuse tagamine nende tarindite ehitusfüüsikalise toimivuse ja seega ajas kestvuse seisukohalt elementaarne. Õhupidav välispiire vähendab ka soojakadu ja aitab seega kaasa hoone energiatõhususe tagamisele. Sellegipoolest ei ole minimaalse lekkega välispiire vaid energiatõhusate hoonete omadus. Õhulekkeid ei tohiks olla üheski kvaliteetselt ehitatud hoones, sealhulgas tehases toodetud majas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.11.24, 18:01
Maailma suurim kaablitootja Prysmian keskendub aina enam täislahendustele
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele