• 12.08.20, 06:00

Kuidas jälgida ja vähendada siseõhu radoonisisaldust?

Eestis kehtib tööandjaile kohustus kõrgendatud radooniriskiga aladel, mille hulka kuulub ka Tallinna linn, töötajate terviseriskide vähendamiseks siseruumides õhu radoonitaset mõõta. Kui mõõtmise tulemusel selgub, et õhu radoonisisaldus tööruumis ületab viitetaset, tuleb vajadusel rakendada ehituslikke parandusmeetmeid.
Tallinna Tehnikakõrgkool on soetanud professionaalse seadmepargi, millega saab suure täpsusega (<10%) aktiiivsel moel mõõta ja salvestada samaaegselt mitmete ruumide siseõhu radooni aktiivsuskontsentratsioone.
  • Tallinna Tehnikakõrgkool on soetanud professionaalse seadmepargi, millega saab suure täpsusega (<10%) aktiiivsel moel mõõta ja salvestada samaaegselt mitmete ruumide siseõhu radooni aktiivsuskontsentratsioone. Foto: Tallinna Tehnikakõrgkool
Eestis tehtud uuringud näitavad, et erinevate maakondade lõikes ületab elamute siseõhus mõõdetud radoonisisaldus kuni 35% ja asulate lõikes kuni 72% varem Eestis kehtinud piirnormi 200 Bq/m3. Maksimaalsed radoonisisaldused ulatuvad 800-3000 Bq/m3 ja üksikjuhtudel isegi kõrgemale. [3]

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 14.11.24, 18:13
Kaasaegne parkimislahendus koos energiasäästlike elektriautode laadijatega
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele