Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus eile Pärnus kohalike ettevõtjatega, et ühiselt arutada Pärnu lennujaama rekonstrueerimisega kaasnevaid võimalusi. Riik kavatseb panustada 20 miljonit eurot.
Pane tähele!
24. oktoobril toimub Taristuehituse konverents 2017. Vaata kava ja pane ennast kirja
SIIN.Majandus- ja taristuminister Kadri Simson, Pärnu linnapea ja Tallinna Lennujaama juhatuse esimees allkirjastasid möödunud nädalal koostööleppe Pärnu lennujaama rekonstrueerimiseks. Lennujaama uuenemine aitab Pärnusse tuua tuhandeid turiste, kuid seda vaid juhul, kui ka kohalikud ettevõtted turistide meelitamisel kaasa löövad. Plaani kohaselt valmib lennujaam 2020. aasta kevadel.
„Lennujaama uuenduskuuri lõpuni on jäänud küll veidi enam kui kaks aastat, kuid juba täna tuleb mõelda selle peale, kuidas turiste ja tšarterlende Pärnusse tuua. Korralik turundus võtab aega ning siinkohal on meil suured ootused kohalikele ettevõtjatele, kes ju tegelikkuses täiendavatest turistide tulekust kõige enam võidavad,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson.
Simsoni sõnul on ülimalt tähtis, et lennujaama projekti veaksid riik, kohalik omavalitsus ja ettevõtjad käsikäes. „Riik on valmis lennujaama panustama 20 miljonit eurot, millele lisandub igal tegutsemisaastal 400 000 eurot. Ka Pärnu linn on võtnud kohustuse panustada lennujaama ülalpidamiskuludesse. Loodan, et ettevõtjad mõistavad, milline võimalus neile lennujaama näol avaneb ning turistide meelitamist võetakse tõsiselt,“ lõpetas Kadri Simson.
Hinnanguliselt jääb Pärnusse tulemata umbes 16 000 turisti, kes eelistavad lennureisi otse sihtkohta. Lennujaam suudab tulevikus teenindada ligikaudu 50 000 reisijat aastas.
Seotud lood
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.