Arhitekt ja Admiraliteedi piirkonna arhitektuurikonkursi žürii liige Peeter Pere sõnul kuulub võidutöö üle-eelmisesse kümnendisse ning ei paku palju uudsust linnapildile. Pere hindab palju kõrgemini Eesti arhitektide töid, kes olid oma väljenduses julgemad, vahendab Rahvusringhääling.
Otsus sündis žürii hääletuse tulemusena, kuid žürii ei olnud sugugi mitte üksmeelne. Žürii liige, arhitekt Peeter Pere kritiseerib teravalt konkursi lähteülesannet ning ütleb, et valikus oli arhitektuurselt palju tugevamaid võistlustöid, näiteks teisele kohale jäänud Eesti arhitektuuribüroo Kadarik ja Tüür töö pealkirjaga "Tectonicum". Kuna arhitektid olid 11-liikmelises žüriis vähemuses, ei jäänud nende sõna hääletuses peale.
„Funktsionaalselt arvatavasti vastab ta kõige paremini tellija, investori ootustele, kuid linnaruumiliselt ei ole ta kahjuks ei huvitav, atraktiivne ja meie meelest kuulub see arhitektuurikeel üle-eelmisesse kümnendisse,“ arvas Pere. „Konkurss ei olnud selline nagu tavaliselt on, ette oli antud suhteliselt jäigalt funktsionaalne skeem, mahtude paigutus, ruutmetraaž ja kõrguslikud piirangud ja ühtlasi ka sisetänavate paigutus.Need, kes julgesid sellest väljuda, julgesid oma ideid pakkuda, mis oli teoreetiliselt võimalik, said büroopindade ja kaubanduse ekspertidelt negatiivseid punkte või palju kriitikat, aga paraku arhitektuurikonkursi üks olulisemaid eesmärke ongi ju leida kõige parem mahuline, linnaruumiline avalikku funktsiooni teenindav lahendus, mis oleks omanäoline. Paraku praegused piirangud ei võimaldanud sellist lahendust pakkuda.“
Vata ka videointervjuud
ERRi portaalist.
Seotud lood
Tallinna sadamaala rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitjaks kuulutati Londoni arhitektuuribüroo Chapman Taylor eesotsas arhitekt Tom Klingholziga, kelle projekti “1959” kohaselt kerkib 2018. aastaks kesklinna mereäärse promenaadi ning ainulaadse klaaskatusega sisetänavaga kaubandus- ja bürookompleks Porto Franco.
Tallinna Admiraliteedi alale kavandatava Porto Franco kaubandus- ja bürookeskuse investorite eelistus on jõuda projekteerimislepinguni aritektuurikonkursil teise koha saanud töö “Tectonicum” autoritega Eesti arhitektuurbüroost Kadarik Tüür Arhitektid (KTA), teatas Porto Franco tegevjuht Aldo Dapon.
Hillar tederile kuuluva Tallinna sadamaala rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitjaks kuulutati Londoni arhitektuuribüroo Chapman Taylor eesotsas arhitekt Tom Klingholziga, kelle projekti kannab nime “1959”.
Ehitusuudised,ee uuris rahvusvahelise arhitektuuribüroo Chapman Taylori ja Admiraliteedi arhitektilt Tom Klingholzilt, mis oli mahuka projekti suurimaks väljakutseks ning kui palju pööras ta uue linnaosa kujundamisel tähelepanu energiatõhususele. Vastused saad videointervjuust.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.