• 16.04.14, 10:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hiinlased printisid 10 betoonmaja 24 tunniga

3D printimine on hoogustanud reaalseid ja tuntavaid muutusi  ehitusturul. Pole kaua aega möödas, kui maailmale tutvustati katsetusi majade printimisel. Hiina ehitusettevõte viis idee reaalsetesse mõõtmetesse.
Hiina ettevõte WinSun Decoration Engineering CO printis 10 maja, kasutades selleks uuesti ringlusesse võetud materjale, vahendab Businessinsaider. 
See pole esimene katse majade printimisel. Varem on sellega tegelenud California ülikooli teadurid. Samuti on 3D majade printimisega tegeletud ka Hollandis, kuid sealne tehnoloogia näeb välja plastist telliste väljaprinitmisena, mis hiljem pannakse kokku nagu LEGO.
Hiinas aga alustati majade printimisega juba platsil kohapeal, kus valmisprintitud elemendid kokku monteeriti. Betoonelemendid valmistati taaskasutatud materjalidest ja tööstusjäätmetest. Valminud majad prinditi 3D printeriga, mille mõõtmeteks oli  150 meetrit pikk, 10 meetrit lai ning kõrgus 6 meetrit. Maja ehitusmaksumuseks on arvestatud 4800 dollarit.
Maja printer on valmistatud Hiinas kohapeal. VinSun Decoration Engineering CO tegevdirektori Ma Yihe sõnul on uus meetod keskkonnasõbralik ning loomulikult kulutõhus.
 
Ehitusuudised soovitab: tule kuulama, missugune juhtimine tagab Skandinaavia ettevõtetele edu
 
3D printer töös
2 fotot
  • 3D printer töös
  • Foto: Businessinsaider

Seotud lood

Uudised
  • 16.04.14, 18:00
Leosk: hiinlaste katsetus näitab, et betooniprindil on potentsiaali
Ehitusuudised.ee uuris Eesti ehitusmaterjalide tootjatelt, kuidas suhtuvad nad majade betoonist 3D printimisse ning kas sellel on potentsiaali ka Eestis.
Uudised
  • 07.09.15, 12:32
3D prinditud maja saab kokku kolme tunniga
Eelmisel aastal tutvustasid hiinlased oma hoonete printimise saavutusi, kus ühe ööpäeva jooksul prinditi valmis kümme betoonmaja. Nüüd on tehnoloogia appi võetud moodulmajade ehitamiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 15:18
Optimus Systems: kuidas väike meeskond on kasvanud Eesti turvasektori liidriks
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele