B+A Architects partner Tõnu Altosaar rääkis eilsel projekteerimiskonverentsil IntelProject 2013, et Eesti arhitektid ei pääse oma töödega maailma edetabelitesse kuna Eesti on liiga väike riik.
Altosaar selgitas, et tegemist ei ole halvustava kommentaariga: Eesti ongi väike, aga turg arhitekti väljakujunemiseks nii suur, et inimesel peab olema mingi oma catch.
Altosaar märkis, et teab välismaal mitmeid edukaid Eesti arhitekte, ent nemad on hariduse saanud mujal, teises keskkonnas. "Nende ehitustega, mis siin valmivad, ei pääse maailma edetabelisse," nentis ta.
„Mida rohkem te oskate, seda rohkem teid tahetakse, ja see on Eesti-sugusel väiksel turul oluline,” ütles Altosaar, kelle ettevõte on maailma saja projekteerimisfirma hulgas 50. kohal.
Seotud lood
Insener-konsultantide Rahvusvahelise Föderatsiooni (FIDIC) tegevjuht Enrico Vink ütleb, et projekteerimise suurimaid vigu on raha säästmise eesmärgil ettevalmistusstaadiumis mitte konsulteerida.
27. veebruail toius esmakordselt projekteerijate konverents IntelProject 2013, kus esinesid eksperdid nii Eestist kui ka maailmast. Läbiv sõnum esinejatelt publikule oli see, et ettevõttes ja kogu sektor tagab tänastele oludele piisava arengu ning konkurentsivõime vaid juhul, kui pannakse end proovile ka välisturgudel.
Projekteerimiskonverentsi IntelProject 2013-l kuulutati välja Aasta Ehitusprojekti tiitel, mille pälvis kümne töö ning kolme nominendi hulgast Tallinna Lennusadam.
Arhitektuuribüroo B+H Arhitects, mille asutajatel ja juhtidel on Eesti juured, valiti selle aasta alguses maailma suurimate ning edukamate firmade nimistusse. Ettevõte on viimastel aastatel teinud märkimisväärse tõusu.
Ehitusvaldkonnas leidub ohtralt töid, mis nõuavad spetsiaalseid teadmisi ja kogemusi, kuid on ka selliseid, millega saavad hea tahtmise ja soovi korral hakkama kõik. Värvimine ongi just üks neist ettevõtmistest, kus vaja pealehakkamist ning töökat kätepaari, kvaliteetseid värve, häid maalritarbeid ning õigeid töövõtteid.