Narva lähedal hakkab paari-kolme kuu pärast elektrit tootma teadaolevalt ainus tuulepark, mis on rajatud fossiilkütust kasutava elektrijaama jäätmehoidlale ehk tuhaväljale.
Lähima kuu jooksul tõstetakse 107-meetriste mastide otsa viimased viis tuulikut, vahendas "Aktuaalne kaamera". Iga masti all on 14-st vaiast koosnev vundament, igas mastis on alajaam, kus tuulegeneraatori 690-voldine pinge muundatakse Eesti Energia põhivõrgule sobivaks 20-kilovoldiseks pingeks.
Eesti Energia tuuleenergia projektijuhi Hannes Verlise sõnul oli ehitusprotsessi kõige keerulisem osa vundamendi rajamine, mida tehti talvel. Tuuleparki ehitavad sakslased firmast Enercon ning eile tõstsid ehitajad masti otsa juba kaheteistkümnenda tuuliku labad. Tuulikulabade tõstmiseks masti tippu kulub umbes pool tundi, labade kinnitamine generaatori külge võtab aga palju rohkem aega.
Tuulepark võib toota 90 GWh elektrienergiat, millega saab rahulda 35 000 majapidamise elektrivajaduse.
Seotud lood
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.