Technopolis Ülemiste AS kasutab täna Swedbankilt saadud 670 miljoni kroonist laenu Ülemiste City Targa Äri Linna arendamiseks.
Technopolise kontserni juhatuse esimehe Keith Silverangi sõnul on nende ajastus suurepärane, kuna majanduse taastumine on juba alanud. "Ennast tõestanud Technopolise kontseptsiooni ühendamine Ülemiste linnaku potentsiaali ja teadmistega võimaldab meil tarbijatele ainulaadse teenuse luua," rääkis ta. "Technopolis Ülemiste ASi osa Tallinna kontoripindade turul on 10% ja Ülemiste City väljavaated on muljetavaldavad," lisas Silverang.
ASi Ülemiste City ja Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimehe Gert Jostovi ütlusel võimaldab tehing Ülemiste Cityl kergema bilansiga oma laienemist kiirendada. "Soome, Eesti ja Vene alustavate ettevõtete kombinatsioon on atraktiivne nii klientide kui ka rahvusvaheliste investorite jaoks. Meil on jõuliseks laienemiseks suurepärane positsioon," ütles ta.
26. märtsil sõlmitud koostöölepingu alusel kuulub ühisettevõtte Technopolis Ülemiste ASi aktsiatest 51% Soome börsiettevõttele Technopolis Plc ja 49% ASile Mainor. Tehingu vormistamise ajal oli linnaku hinnanguline väärtus 1,5 miljardit krooni, millest kaks kolmandikku moodustavad linnaku varad summas ligi miljard krooni ja ülejäänu Ülemiste City 670 miljoni kroonine laen, mis kantakse uue ettevõtte bilanssi. Ülemiste City ülejäänud kinnisvara hinnanguline väärtus on 560 miljonit krooni ja see on laenuvaba.
"Laenu üleandmine võimaldab meil oma visiooni ellurakendamist oluliselt kiirendada. Ülemiste City ja Technopolise vaheline tehing sõlmiti suuresti tänu Swedbanki konstruktiivsele suhtumisele," ütles Ülemiste City ASi omaniku AS Mainor juhatuse esimees Rainer Aunpu. "Praegu veel väljaarendamata linnakuosa vajab samuti kapitali ja nüüd, kui 20hektarine ärilinnaku ühisettevõttest välja jäänud ala on laenust vaba, on meil võimalik arenduse jaoks uut kapitali saada," sõnas ta.
Swedbanki Balti panganduse kõrgendatud äririski juhtimise Eesti üksuse juhi Lars Nilssoni kinnitusel on pangal hea meel, et selle projekti näol on saabunud uus etapp Ülemiste City arendamises. "Meie roll krediidiasutusena on toetada suure potentsiaaliga ettevõtmisi. Technopolis Ülemiste AS on tugev ja konkurentsivõimeline ettevõte, mille rahvusvaheline mõõde annab kohalikule turule olulist lisaväärtust," rääkis ta.
Technopolis Plc on Soome päritolu ettevõte, mis arendab teadmismahukaid ärikeskkondi ja teenuseid. Technopolise keskused asuvad Soomes Espoos, Helsingis, Jyväskyläs, Lappeenrantas, Oulus, Tamperes ja Kuopios ning ettevõttel on keskus ka Venemaal Peterburis. Technopolise keskustes tegutseb umbes 1200 ettevõtet ligikaudu 16 000 töötajaga. Technopolis on Helsingi börsil noteeritud ettevõte.
AS Ülemiste City on Tallinna lennujaama lähedale ehitatav Targa Äri Linn. Sinna on planeeritud mitusada tuhat ruutmeetrit kontoripinda ja kõrgtehnoloogilisi tootmisrajatisi. Valminud keskuses on ruumi enam kui 15 000 töötajale.
Mainor AS on Eesti kapitalil põhinev arendusfirma. Kontserni peamised tegevusalad on Ülemiste City Targa Äri Linna arendamine, haridus (Mainori Kõrgkool), energia, sh tuuleenergia (AS Dvigatel-Energeetika), puidu- ja metallitööstus (OÜ Askala, AS Rekman, OÜ Dvigatel Regital) ning keskkonnatehnoloogiliste projektide arendus (OÜ Doranova Balti). Kontsernil on 271 töötajat.
Seotud lood
Ülemiste City AS sõlmis eile koostöölepingu, mille kohaselt luuakse koos Soome börsifirma Technopolis Plc-ga Targa Äri Linna arendamiseks uus ühisfirma Technopolis Ülemiste AS, millest Technopolis saab 51%-lise osaluse.
Ülemiste ärilinnaku vähemusomanikuks jäänud Mainor ei vaevle rahaprobleemide küüsis ja tehing Soome börsifirmaga ei olnud sunnitud käik, vaid soomlaste initsiatiiv, kinnitas Mainori omanikeringi kuuluv Ülo Pärnits.
Tänasest jõustub Ülemiste City ASi ja Technopolis Plc vahel sõlmitud tehing, mille tulemusena loodud Technopolis Ülemiste AS hakkab haldama vara 1 miljardi krooni väärtuses.
Technopolis Ülemiste AS laenas täna Swedbankilt 670 miljoni krooni. Tegemist on viimase aja suurima laenusummaga antud sektoris, teatas Ülo Pärnitsa, kel on suurosalus ettevõtes.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.