Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone läbib põhjaliku värskenduskuuri, mille käigus uuendatakse püsiekspositsiooni ja muuseumi eksponaadid kolivad seni külastajatele suletud olnud keldrikorrusele, vahendab ERR.
Muuseumirahvas tõdes eskiisprojekti tutvustades, et püsiekspositsioon Suurgildi hoones on iganenud, infrastruktuur vananenud ja töötingimused kehvad, vahendas "Kultuuriuudised".
Üks mastaapsemaid ettevõtmisi on 600 aasta vanuse hoone keldri avamine muuseumi külastajatele.
Keldrikorrusel hakkavad edaspidi paiknema näitused Suurgildi ja Suurgildi hoone ning muuseumi ajaloost. Lisaks on vanade võlvide vahele planeeritud eriti kõnekatest esemetest koostatud "hitikabinet" ning eksperimentaarium.
Ajalooliste esemete kõrval võtavad muuseumis koha sisse rohked audiovisuaalsed lahendused.
Põhjalikud renoveerimistööd algavad sügisest ning uuenenud Suurgildi hoone loodetakse avada 2011. aasta kevadel. Remonditööd lähevad maksma 53 miljonit krooni.
Seotud lood
Kandideerimise tähtaeg: 20.03.2025