RVT Ehitus lõpetas Paldiskis Lahepera lahte rajatud haalamiskaile veeldatud maagaasi laadimiskäpa ehk -varre koos hüdraulilise jõuseadmega paigaldamise. 600 000 eurot maksma läinud töö tellis Elering ja võitnud pakkumine tehti koos Mapri Ehitusega.

- Laadimiskäpa paigaldamine. Esiplaanil RVT Ehituse tegevjuht Taavo Säärits. Foto: Erik Riikoja
Taavo Säärits, RVT Ehituse tegevjuht räägib, et Eleringi hankel pakkumise esitamiseks seati tingimuseks sobiva kraanalaeva leidmine. „Lähtuvalt sellest, et 50 tonni kaaluv laadimisvars asub merepinnast oluliselt kõrgemal ja oli vaja vähemalt 40 meetri kõrgusele tõstvat kraanalaeva, oli kraanade valik meie piirkonnas on väga väike. Õnneks saime rentida Poolast paigalduseks sobiva, 330 tonnise tõstevõimega kraana.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehitussektori aastakonverentsile järgnenud auhinnagalal kuulutati välja konkursi „Aasta Ehitusprojekt 2023“ laureaadid. Võitja tiitli pälvisid Narva Riigigümnaasium hoonete kategoorias ning Pakrineeme LNG terminali haalamiskai rajatiste kategoorias.
Riigikontroll nentis, et sadama rajamisse ja gaasitaristu ehitamisse Paldiskis on investeeritud juba ca 60 miljonit eurot maksumaksja raha, kuid LNG vastuvõtu võimekuse saavutamiseni pole veel jõutud, ja saatis kliimaminister Kristjan Michalile kirja, kus luges üles probleemid.
AS-i Eesti Varude Keskuse (EVK) poolt tänavu kevadel omandatud Pakrineeme veeldatud maagaasi vastuvõtukai ja sadamakinnistu arendamine püsib lubatud ajagraafikus ning vajadusel saab juba tänavu talvel hakata Eestis ujuvterminali kaudu LNGd vastu võtma.
Aasta betoonehitise konkursil sai eriauhinna Pakrineeme LNG-terminali haalamiskai ehituse üldjuht ja Pakrineeme Sadama OÜ ehitusjuht Reedik Raudla, kes dirigeeris tellija esindajana kõigi tööde kvaliteetset teostamist rekordiliselt lühikese ajaga.
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.