Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) sõlmis projekteerimis- ja ehituslepingu aktsiaseltsiga Nordecon, et ehitada Ida-Virumaale laokompleks. Lepingu maksumus koos käibemaksuga on ligikaudu 9,7 miljonit eurot.
Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller. Foto: Raul Mee
Eestis on jätkuv vajadus arendada infrastruktuuri, et riigi kaitsevõime suureneks. „Järgneva aasta jooksul teeme suure investeeringu Ida-Virumaale, kuhu rajame laokompleksi, et parendada kaitsevalmidust ning varude ladustamise ja hoiustamise tingimusi,“ rääkis RKIKi Põhja-Kirde portfellijuht Ando Voogma.
Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) ja Nordecon AS sõlmisid lepingu kaitseväe Ämari linnaku ladustusala projekteerimiseks ja ehituseks. Lepingu maksumus on ligikaudu 4,9 miljonit eurot koos käibemaksuga ning tööd valmivad 2025. aasta kevadel.
Riigi kaitseinvesteeringute keskus sõlmis projekteerimis- ja ehituslepingud Nordeconiga, et rajada Tartumaale 60 miljoni euro eest kaitseväele uued laohooned.
Kuigi tänaste ehitushindade ja intressidega on raske äriplaane kokku saada, näeb Nordecon siiski ehitussektoris pikemas perspektiivis positiivseid arenguid, rääkis ettevõtte juht Gerd Müller Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Garaažiuste ja teiste tõstanduste alla tekkivad külmasillad ning ilmastiku mõjul siseruumidesse sattuv sadevesi on aastaid olnud probleemiks paljudes tootmis-, tööstus- ja kaubandusettevõtetes. Lahenduseks on SOJLO®, mis pakub kaasaegseid energiatõhusaid külmasillavabasid uksekünniseid.