Raba päikesepargi arendaja Sunly sõlmis Smarteconiga ehituslepingu, mille tulemusena rajatakse Pärnumaale Eesti üks võimsamaid päikeseparke. Pargi võimsuseks saab olema 45 megavatti.
- Sellel alal hakkab laiuma Raba päikesepark. Foto: erakogu
Smarteconi asutaja ja tegevjuht Magno Kure märgib, et park saab olema üks Eesti suurimaid. Kui Raba päikesepark tuleks Lätti, siis oleks tegu kõige suurema lõunanaabrite valmisehitatud pargiga, sest sealne taastuvenergia turg tekkis alles 1,5 aastat tagasi. Kure möönab, et ka Baltikumi kõige arenenuma päikeseenergia turuga Leedul pole sedavõrd võimsaid parke palju. “Tegu on isegi vana Euroopa kontekstis võimsa pargiga,” ütleb Kure.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Märtsist hakkas uutele elektrivõrguga liitujatele ehk suurematele päikesetootjatele kehtima tagatise maksmise nõue. Päikeseparkide arendaja Smartecon tegevjuhi Magno Kure sõnul aitab see lahti saada fantoomvõimsustest, kuid soosib ikkagi üksnes suurtootjaid, sest nüüd on väiksematel võimalus nõutud tagatisrahast lihtsalt ilma jääda. Lisaks kehtestas Elering hiljem erandi, mis sogab vett veelgi rohkem.
Päikesepaneelide kerget hinnalangust on olnud märgata alates eelmise aasta lõpust, aga mis edasi juhtub, seda on hetkel raske öelda, tunnistas OÜ Smartecon juht Magno Kure Äripäeva Infopangale antud päikesenergeetika turuülevaates.
Eestil on tugev potentsiaal nii vesiniku tootmises ja vesinikutehnoloogia teadusarenduses kui ka tehnoloogia rakendamises, märgitakse Arenguseire Keskuse koostatud lühiraportis “Vesinikutehnoloogia hetkeseis ja väljavaated”. Vesinikutehnoloogiast majanduslikku kasu saamise eelduseks on siseriikliku vesinikutaristu rajamine.
Artikli eesmärk on juhtida tähelepanu probleemidele raskete pindpaigaldiste (eelkõige päikesepaneelide) paigutamisel lamekatusele. Artikkel tugineb Kesk-Euroopa uuringutele ja autori pikaajalisele praktikale pindpaigaldistega katuste ehitamisel, olemasoleva katuse ettevalmistamisel ja pindpaigaldiste paigutamisel.
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.