• 25.10.22, 09:23

Millega tuleb arvestada Eestis CLT-paneelidest maju ehitades?

Ristkihtliimpuit (CLT-paneel) kogub Eestis ehitusmaterjalina populaarsust, sest modernsete suurte massiivpuidust majade ehitamine on lihtne ja kiire, kuid samas napib veel teavet, kuidas neid niiskusturvaliselt projekteerida ja ehitada, tõdeb Tallinna Tehnikaülikooli värske doktor Villu Kukk.
Millega tuleb arvestada Eestis CLT-paneelidest maju ehitades?
Sademetele avatud massiivpuidust elemendid aga märguvad ja see võib kaasa tuua niiskuskahjustused. Sestap oligi Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergiahoonete uurimisrühma eksperdi Villu Kuke doktoritöö eesmärk seada niiskustehnilised kriteeriumid ristkihtliimpuidust välisseinte projekteerimiseks, mille rakendamisel on võimalik tagada hoone õhupidavus ja niiskusturvalisus, arvestades seejuures ristkihtliimpuidu ehituse, tootmistehnoloogia ja ehitusaegse niiskusega.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 15:23
Rekonstrueerimistoetus paneb ühistuid hoone fassaadile mõtlema – millist lahendust eelistada?
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele