• 29.07.22, 12:25

5G tehnoloogiaga hakatakse tõstma puidutööstuse efektiivsust

Tallinna Tehnikaülikooli juhtimisel toimub Horizon Europe innovatsiooniprojekt 5G-TIMBER, mis kiirendab 5G mobiilside, digitehnoloogiate ja tehisintellekti rakendamist puidutööstuse valdkonnas tegutsevates keskmistes ja väikeettevõtetes. Eestist löövad projektis kaasa moodulmajade tootja Harmet OÜ ja masinaehitusettevõte Hekotek AS.
Harmet on üks Eesti edukamaid majatootjaid.
  • Harmet on üks Eesti edukamaid majatootjaid. Foto: Raul Mee
5G mobiilsidetehnoloogiate rakendamine toob märkimisväärset kasu Euroopa tööstussektorile. Siiski on 5G ja selle abil realiseeritavate infotehnoloogiliste lahenduste nagu andmete hajus- ja servtöötluse, lokaalse tehisintellekti rakendamine väike ja keskmise suurusega ettevõtetes pigem haruldane. Olulisteks takistuseks on märkimisväärsed kulud investeeringutele, tehnoloogilised riskid ja varasemate praktikate vähesus. Samas on väikeseerias masina- või puidutööstuse ning puitmajaehituse puhul probleemideks tootmise efektiivsus, jätkusuutlikkus ning tekkivate jäätmete maht.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 15:23
Rekonstrueerimistoetus paneb ühistuid hoone fassaadile mõtlema – millist lahendust eelistada?
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele