Uus gaasiühendus liidab Eesti Euroopa gaasivõrguga
Eile toimus Poola-Leedu äsja valminud gaasitoru pidulik avamine. Uus gaasiühendus tähendab lõppu Balti riikide ja Soome gaasiturgude isoleeritusele Euroopa gaasivõrgust.
Eile toimus Poola-Leedu äsja valminud gaasitoru pidulik avamine. Foto: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium
Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas saanud Poola-Leedu gaasiühendusest oluline energiajulgeoleku projekt mitte ainult Leedule ja Poolale, vaid ka kogu Baltikumile.
Garaažiuste ja teiste tõstanduste alla tekkivad külmasillad ning ilmastiku mõjul siseruumidesse sattuv sadevesi on aastaid olnud probleemiks paljudes tootmis-, tööstus- ja kaubandusettevõtetes. Lahenduseks on SOJLO®, mis pakub kaasaegseid energiatõhusaid külmasillavabasid uksekünniseid.