Valitsus toetas eilsel kabinetiistungil riigimajade ehitust täiendavalt 11 miljoni euroga. Kokku on planeeritud 19 riigimaja ehitamiseks maakonnakeskustesse väljaspool Tallinnat ja Tartut 33,9 miljonit eurot aastani 2023.
- Viljandis avati märtsis pidulikult esimene riigimaja. Pildil toonane riigihalduse minister Janek Mäggi. Foto: Marko Saarm / Sakala / Scanpix
Riigihalduse minister Jaak Aab rõhutas pressiteates, et riigimajade projekt on osa riigireformi tegevustest. „Riigiasutuste teenused saab tulevikus kätte ühest kohast ning selleks rajatakse igasse maakonnakeskusse riigiteenuste keskus ehk riigimaja. See lihtsustab nii kodaniku kui ettevõtja jaoks riigiteenuste kättesaadavust,“ ütles Aab. „Kinnisvara investeeringute abil saab riik toetada optimaalset pinnakasutust, pakkuda teenuseid paindlikumalt arvestades piirkonna vajadusi ning säästa majandamis- ja halduskuludes.“
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.