• 17.04.19, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Insenerid näitasid BIM-koopas Regionaalhaigla uut korpust

Regionaalhaigla uue Y-korpuse planeerimisega seotud meeskond külastas Tallinna Tehnikakõrgkooli virtuaalehituse laborit, kus projekteerijad tutvustasid kavandatava haiglakorpuse kolmemõõtmelist virtuaalset BIM mudelit.
Insenerid näitasid BIM-koopas Regionaalhaigla uut korpust
  • Foto: Innopolis Insenerid
Juba väga varajases planeerimisfaasis kaasati Regionaalhaigla vähiravi ja neeruasendusravi osakondadest ning patoloogiakeskusest koosneva Y-korpuse planeerimisse arstide ja inseneride interdistsiplinaarne meeskond, kes BIM koopas toimunud projekteerimiskoosolekul jalutasid virtuaalselt läbi enamuse Y-korpusesse planeeritavatest ruumidest, soovijail oli võimalik proovida ka virtuaalreaalsuse prille, et tehiskeskkonda enda ümber veelgi vahetumalt kogeda.
„Sellised interaktiivsed koosolekud teevad kavandatavate ruumide tajumise tellijale palju lihtsamaks, sest ruume saab testida ning vaadelda erinevate nurkade alt. Nii on võimalik vigu avastada piisavalt vara ja projekti vajadusel enne ehitusfaasi kohendada ning seeläbi hoida tellija aega ja raha olulisel määral kokku,“ selgitas kaasaegse lahenduse eeliseid Regionaalhaigla infrastruktuuritehnika teenistuse juhataja Mairo Hirmo.
Hirmo sõnul võib koosoleku lugeda kordaläinuks, kuna selle käigus avastati nii mõnigi hoone probleemkoht. Veenduti ka selles, et üldiselt vastab hoone hästi haigla ootustele ja lähteülesandele. Ka meedikute seisukohalt on oluline juba varajases planeerimisfaasis olla kaasatud ning teha ettepanekuid ravikeskkonna patsiendikesksemaks muutmisel.
"Võrreldes tavajoonistega saame väga selge ruumilise ettekujutuse planeeritavast ning lisaks on meil võimalus koos läbi arutada, mida projekti juures veelgi paremaks teha," ütles Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere.
Regionaalhaigla projekteerib täna kõik oma suurprojektid – Y- ja B-korpuse ning uue psühhiaatriakliiniku, täielikult mudelprojekteerimise BIM metoodikat ja tehnoloogiaid kasutades. Siinjuures on projekteerimisprotsessi üheks osaks kõikide projektide vahestaadiumite lõppemisel projektimeeskonnaga Tallinna Tehnikaülikooli ehituslabori külastus.

Regionaalhaigla Y-korpus from Põhja-Eesti Regionaalhaigla on Vimeo.

Mustamäe meditsiinilinnaku III arendusjärjekorra (Y-korpuse) projekteerimise töövõtuleping sõlmiti mullu riigihankel edukaks osutunud pakkuja Innopolis Insenerid OÜ-ga.
Ligikaudu 14 000 m2 suuruse korpuse põhiprojekt valmib 2020. aasta märtsis ja projekteerimistööde maksumuseks on 1,3 miljonit eurot. Y-korpuse ehitamisega on plaanitud alustada 2020. aastal ja hoone valmimine on kavandatud 2023. aasta algusesse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 17:01
Innovatsioon ehitussektoris: Ruukki LowCarbon toodetes on heitkoguseid kuni 70% vähem
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele