Advokaadibüroo NOVE vandeakvokaat Kristjan Tamm teab oma töökogemusest rääkida, et on ettevõtjaid, kes on leidnud ehituslepingu põhja internetist või saanud sõbra käest.
Tuleb ka ette, et lepingu aluseks võetakse mõne juba valminud töö kunagine leping. Advokaat on näinud ka sellist lepingut, kus sisse olid ununenud veel eelmise objekti andmed.
„Mõnikord on lepingust näha, et nende koostamisel on nii-öelda aur läinud valesse kohta. Näiteks on detailselt kirja pandud, kuidas kohanduvad leppetrahvid ja mida mõeldakse force majeure´i all, aga puudu on 3 tähtsat asja: mida ehitatakse, mis aja jooksul ja kui palju see maksab.“
Advokaat Kristjan Tamm tuletab meelde lihtsat tõsiasja – kui väga suurt osa lepingupunktidest reguleerib seadus, siis seda, mida ehitada, kui suure raha eest ja mis tingimustel see välja maksta, tuleb pooltel endil kokku leppida ning tagada ühemõttelise sõnastusega, et mõlema poole esindajad on kokkuleppest ühtmoodi aru saanud.
Ebatäpsed lepingud, kus polegi võimalik kohe tuvastada, kummal poolel on õigus, saavadki arendaja ja ehitaja suhete vahelisteks karideks kõige sagedamini, tõdeb vandeadvokaat Kristjan Tamm.
Pane tähele!
Vandeadvokaat Kristjan Tamm esineb ettekandega „Ehitusprotsesside venimise mõju kinnisvaraarendusele: riskid ja võimalikud lahendused“
20. veebruaril toimuval konverentsil Kinnisvarapööre.
Registreeru konverentsile
SIIN.Seotud lood
Esindus Tallinnas Teemeistri tänaval ja ladu Riias teevad koostööpartneritel Anstarilt kvaliteetsete toodete tellimise kordi lihtsamaks.