Tartu Ülikool võib ligi veerandist Archimedese kaudu Euroopa regionaalarengu fondist saadavast toetussummast ehk 3,75 miljonist eurost ilma jääda paari riigihankes ehitajale esitatud tingimuse tõttu, mida võib tõlgendada konkurentsi piiramisena, kirjutas Postimees.
Küsimusi on tekitanud kaks tingimust, mis olid esitatud Delta ehituse riigihankes. «Delta ehitamise riigihankes on kirjas, et vajame A-klassi pädevusega elektrikut,» rääkis Tartu ülikooli kantsler Meelis Luht. Peale selle tekitavat probleeme tingimus, et ülikool nõuab ehituse elektrikult eesti keele oskust sellisel tasemel, et ta suudaks ehituslepingut täita.
Luht sõnas, et tema hinnangul pole ülikool hanketingimustega piiranud ebaõiglaselt ühegi pakkuja osalemist riigihankel. Ta lisas, et kui Archimedes peaks veel kaua asja uurima ega maksa toetust täies mahus välja, tekib ülikoolil mure lisaraha leidmisega.
Tartu ülikooli Delta maja, kuhu koondub ülikooli IT-valdkonna, majandusteaduse ja ärinduse ning matemaatika ja statistika alane õppe- ja teadustöö, ehitamiseks on arvestatud ligi 28 miljonit eurot.
Tartu Ülikool sõlmis ehitusfirmadega Rand ja Tuulberg ning Ehitustrust lepingu uue õppe- ja teadushoone Delta ehitamiseks 2017. aasta detsembris.
Loe pikemalt
Postimehest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.