Tallinnas ja lähiümbruses on enim eelistatud piirkondades elamuehituseks sobilikud krundid otsa lõppemas ja buumiaegsetesse halva infrastruktuuriga arendustesse kolida ei soovita, kirjutab Arco Vara maakler Gari Selgis.
- Kinnisvaraehitus Tallinnas|FOTO: Andres Haabu
Selgise sõnul soodustab pakkumiste vähenemine uute elurajoonide kujunemist, aga keskustest aina kaugemal.
"Ilma kohaliku omavalitsuse kaasfinantseerimiseta kerkib aga tervikliku infrastruktuuriga uuselamurajoone võrdlemisi vähe. Seda just seetõttu, et majanduskriisi tulemusena on muutunud nii hoonestamata maa ostmise kui ka arendamisega seotud finantseerimistingimused ning maaturul on hinnakasv olnud seni oluliselt tagasihoidlikum," kirjutas Selgis Arco Vara blogis, lisades, et üksikutes Eesti väikelinnades või nende lähiümbruses lisandub turule elamuehituseks sobilikke krunte tänu koostööle kohaliku omavalitsusega.
Selgise sõnul on Tallinnas eelistatud piirkonnad Nõmme, Pirita, Kristiine ja Haabersti. Üldiselt ei soovita elamumaad soetada rohkem kui 20 kilomeetri kaugusele Tallinnast.
"Seega jäävad valikusse peamiselt Tallinnaga piirnevad vallad: Viimsi, Harku, Rae, Saku ja Saue vald. Ostjate jaoks on tähtis piirkonna elukeskkondlik ülesehitus, teede seisukord jne," kirjutas Selgis. "Samuti peetakse tähtsaks head ühistranspordiühendust, et hiljem ei peaks maadlema logistikaprobleemidega."
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.