Taristuehitusega tegeleva TREV-2 Grupi ostis Prantsusmaa kontserni Vinci kuuluv ettevõte Eurovia.

- TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens. Foto: Raul Mee
Nii Lätis kui ka Leedus tegutsev Eurovia soetas ligi 75% enamusosaluse fondilt BaltCap. Viimane suurendas oma osalust firmas eelmisel aastal, kui ostis välja fondi East Capital.
Tänavu esimeses kvartalis 16,3 miljoni euro suuruse käibe teinud TREV-2 Grupi juht Sven Pertens tehingu hinda ei avaldanud.
2017. aastal oli TREV-2 Grupi käive 70 miljonit eurot. 2016. aastal teenis TREV-2 54 miljonit eurot käivet ja pool miljonit eurot kasumit. Aasta varem oli aga ettevõte 1,2 miljoni euroga miinuses, käive ulatus 51 miljoni euroni.
1961. aastal asutatud TREV-2 Grupp võitis mullu Tallinn-Tartu Kose–Ardu neljarajalise lõigu ehitushanke. Lepingu kogumaksumuseks on ligi 50,7 miljonit eurot. Kose-Ardu teelõigu rajamine on viimase 25 aasta üks suurimaid tee-ehitusprojekte Eestis, milletaolisi tuleb harva ette.
Tee-ehitusettevõtte Tref juht Andres Gailit rääkis Äripäevale, et tõenäoliselt sisenes Eurovia Eesti turule Rail Balticu ehitushangete võtmiseks.„Väga suurtel objektidel on nendel kindlasti eelis. Kui kõik räägivad Rail Balticust kui suurest ehitusest, siis seda jahivad väga paljud," ütles Gailit
Äripäevale.Eurovia on Prantsuse päritolu tee-ehituskontsern, mis teeb töid nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas. Eurovia käive jäi mullu 8,1 miljardi euro juurde ning tal on üle maailma 39 500 töötajat. Eurovia kuulub Vinci Gruppi.
Vinci S.A. on 1899. aastal rajatud prantsuse ehituskontsern, mis kuulub Euroopa 50 parima firma, Euro Stoxx 50 indeksisse.
Kontserni käive oli möödunud aastal ligi 41 miljardit eurot, puhaskasum 2,8 miljardit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
KredExi rekonstrueerimistoetus aastateks 2022–2027 on suunatud korterelamute terviklikule rekonstrueerimisele, et parandada hoonete energiatõhusust, pikendada nende eluiga ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. Vahel jääb aga ühistu liikmetel või arhitektil otsuse tegemisel puudu kogemustest ja teadmistest, millist fassaadilahendust oleks mõistlik eelistada.