Plastist torusüsteemide tootja Pipelife Grupi peadirektor Niels Rune Solgaard-Nielsen soovitab Eestil eeskuju võtta Põhjamaadest ja jõulisemalt teede ja torustike ehitamisse investeerida -- see tuleks kasuks majandusele tervikuna.
- Niels Rune Solgaard-Nielsen Foto: Raul Mee
“Pipelife, laia valikuga plastikust torusüsteemide tootjana, sõltub väga palju infrastruktuuride arengust. Siin mängib avalik sektor väga suurt rolli, muuhulgas oma võimekusega kasutada efektiivselt Euroopa Liidu struktuurivahendeid. Hetkel näeme liiga pikka vahet eelmise programmi lõpu ning uue EL infrastruktuuri toetusprogrammi rakendamise vahel,” kritiseeris Solgaard-Nielsen
intervjuus Tööstusuudistele. “Kui ajad on äritegevuse jaoks keerulised, siis avalik sektor peaks ette võtma konkreetseid samme, nagu näiteks investeerimine infrastruktuuri – teed, lairiba internet, avaliku sektori rajatised, maaparandus, vee/gaasi/sadevee/elektrisüsteemid. See annab tõuke kogu majandusele. Näeme otsustavat tegutsemist Põhjamaades ja soovime seda näha palju suuremas mahus ka Baltimaades,” ütles ta.
“Me soovime näha ka valitsuse suuremat tahet toetada majandusarengut julgemalt infrastruktuuri investeeringuid tehes.”
Joogivee, reovee, gaasi, elektri, side ja drenaaži ehitusprojektide tarbeks torusüsteeme tootval ettevõttel on tänavu plaanis käivitada kaks uut tootmisliini.
Loe täispikka intervjuud Niels Rune Solgaard-Nielseniga
Tööstusuudistest.
Autor: Harro Puusild, Tööstusuudised.ee juht
[email protected]Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.