• 27.06.16, 13:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Liiva ja kruusa kaevandati mullu ligi 5 miljonit kuupmeetrit

Maa-ameti eelmise aasta maavarade koondbilansist selgub, et ehitusmaterjalidest kaevandati eelmisel aastal enim liiva ja kruusa, kokku ligikaudu 4,8 miljoni kuupmeetri jagu.
Liivakrjäär
  • Liivakrjäär Foto: Andras Kralla
Vaata lisaks
Bilansi ja selle seletuskirjaga on võimalik tutvuda Maa-ameti geoportaalis
Keskkonnaregistri maardlate nimistu andmed on avalikustatud Maardlate kaardirakenduse kaudu, kus on võimalik tutvudaarvel olevatemaardlate ja kaevandamiseks antud mäeeraldiste asukohtadega, samuti viimasel viiel aastal kaevandatud kogustega.
Eelmise aasta lõpu seisuga oli keskkonnaregistri maardlate nimistus arvele võetud 905 maardlat, kehtivaid maavara kaevandamise lube on üle 600.
Kõige enam kaevandati 2015. aastal maavaradest põlevkivi (ligikaudu 15 miljonit tonni ilma kadusid arvestamata), liiva ja kruusa (kokku ligikaudu 4,8 miljonit kuupmeetrit), lubjakivi ja dolokivi (kokku ligikaudu 2,5 miljonit kuupmeetrit) ning turvast (ligikaudu 0,7 miljonit tonni). Väiksemas koguses kaevandati ka savi, meremuda ja järvemuda.
Maavaravarude muutused aruandeaastal olid peamiselt tingitud kaevandamisest, kaevandamiskadudest, geoloogiliste uuringute tulemusena uute maardlate bilanssi lisamisest ning varude ümberhindamisest ja täiendavate varude kinnitamisest olemasolevates maardlates.
Bilansi koostamiseks vajalikud andmed pärinevad keskkonnaregistri maardlate nimistu andmebaasist, mille volitatud töötleja on Maa-amet. Bilansitabelid on koostatud kasutusalade lõikes, maakondlikus ja tähestikulises järjestuses.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 07:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele