• 08.02.16, 13:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kalleima korteri hind kerkis üle miljoni

Kui mullu jäi Tallinna ja ka Eesti kalleima korteri maksumuse puhul miljon eurost puudu 18 000 eurot, siis uus tähis kalleima korteri puhul ületas seda mitmekordselt.
Pilt on illustratiivne
  • Pilt on illustratiivne Foto: Epicantus/Pixabay
Statistika Tallinnas jaanuaris
Jaanuaris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 813 ostu-müügitehingut. Kalleim korter müüdi 1,3 miljoni ning odavaim 3900 euro eest.
Jaanuaris müüdi Tallinnas 23 hoonestatud krunti, mis on nelja võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim maja müüdi 775 000 ning soodsaim 1 000 euro eest.
Möödunud kuul müüdi 13 krunti, mis on kahe võrra enam kui detsembris. Kalleim hoonestamata krunt müüdi jaanuaris 195 000 ja odavaim 50 000 euro eest.
Tallinna korteri ruutmeeter maksis jaanuaris keskmiselt 1538 eurot, mis on kaks protsenti madalam kui detsembris. Pealinna kalleim, vanalinnas asuv korter müüdi jaanuaris 1,3 miljoniga, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul tehtu tänavu jaanuaris viimaste aastate samade perioodide võrdluses rohkem tehinguid.
“Käib aktiivne kauplemine, kuid ülekuumenemise märke pole. Hinnad ei tõuse, arendajad on ettevaatlikud ja ehitavad maju ühekaupa,” ütles Vahter.
“Samuti pole tunda närvilist pankadevahelist konkurentsi ja ülepakkumist, peamiselt laenavad eraturule ainult SEB, Swedbank ja Nordea. Kõrge riskitasemega laenuraha tühjade kruntide või põldudele täitmiseks ka ei anta,” kirjeldas Vahter.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 07:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele