Hiljuti NCC Ehitust juhtima asunud Toomas Alle kinnitas Ehitusuudistele, et Skanska lahkumine Eesti turult ei ole väliskapitalil põhinevate ehitusfirmade omanikele hea märk.
Kas olete kursis Skanska lahkumisega Eesti turult?
Jah, lugesin pressiteadt.
Mis signaali see teistele siin turul toimetavatele välisfirmadele annab?
Ma arvan et mitte kõige parema.
Kas antud saatus võib puudutada ka teisi väliskapitalil põhinevaid ehitusettevõtteid Eestis?
On selge, et arvestades olukordi, on omanikel sellised võimalused kaalumisel olnud. Aga iga asi tuleb oma ajal. Hetkel otsest seost ei näe, et teised sellist otsust teevad. Igal juhul ei ole Skanska otsus positiivne. See on väga kehv uudis.
Turule jääb palju häid töötajaid, kas näete, et nende osas läheb lahti konkurss, kes kelle endale saab?
Kindlasti on konkurss Skanska töötajate peale. Skanska on ju olnud eestvedaja just kvaliteedi ja tööohutuse poole pealt ja kogemusi sealsetel töötajatel jagub.
Seotud lood
Skanska lõpetab järgmise aasta lõpuks Eestis tegevuse ning võõrandab või sulgeb oma Eestis tegutsevad üksused, seisab Skanska pressiteates.
Ebavõrdsed tingimused, sissekirjutatud tellija "toetamine", trahvid - see ei köida ühtegi tõsisemat tegijat turul aktiivselt tegutseda.
Ühe põhjusena, miks Skanska otsustas lahkuda, on siinse turu eripära, kus tellijad esitavad ehitusfirmadele nõudeid, mis ei ole tasakaalus ning mis on täiesti vastuvõetamatu Skanska üldist tegevuspoliitikat arvestades, tunnistas Skanska EMV juhatuse esimees Andres Aavik.
Lemminkäinen Eesti As juht Sven Pertensi hinnangul on Skanska lahkumine Eesti turul rahvusvahelistele firmadele selge märk, et väike Eesti turg on keeruline.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.