„Oleme mures olukorra pärast, sest eelnõus toodu rakendamisel muutuvad elektriohutuse nõuded ja see võib seada ohtu inimeste tervise ja elugi,“ kinnitas EETELi juhatuse esimees Märt Viileberg
Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu juhatus suunab tähelepanu puudujääkidele planeerimisseaduse, ehitusseadustiku ja nende rakendamise seaduse eelnõudes, sest kavatsetavad muudatused hakkavad avaldama suurt mõju väljakujunenud olukorrale elektriehituse turul. EETELi juhatus märgib, et uus ehitusseadustiku eelnõu ei taga elektriohutust elektripaigaldiste ehitamisel ja kasutamisel
Seaduse eelnõust on välja jäänud mitmed olulised lõigud, samuti on mitmed olulised lõigud kehtivast Elektriohutusseadusest lahustunud üldsõnalistesse deklaratsioonidesse. Välja on jäänud näiteks elektripaigaldustööde ohutu läbiviimine, isikute erialase pädevuse hindamine, elektripaigaldiste käit jne. Liiga üldsõnaliselt on sõnastatud näiteks ehitusseadustiku paragrahvis 76 elektripaigaldistele esitatavad nõuded.
“Loodan ühtlasi Elektriohutusnõukoda sekretäri kohuseid täites, et nõukoja liikmetel jagub kannatust ja tasakaalukust seadustiku eelnõu täiendamisel, muutes selle elektriohutust mõistlikult reguleerivaks dokumendiks,” soovis EETEL-i tegevjuht Jaan Allem.
Taaskäivitatud Elektriohutusnõukoda on koostöös Tehnilise Järelevalve Ametiga formuleerinud märksõnad, mille osas seaduse eelnõud analüüsida tuleb: Nõuded elektripaigaldisele; Tehniline kontroll ehk audit; Elektritöö nõuded ettevõtjale; Vastutava isiku olemasolu ja pädevus; Elektripaigaldise kaitsevööndi ulatus ja nõuded.
Elektriohutusnõukoda on elektrialal tegutsevate või seda mõjutavate organisatsioonide koostöövorm, mille eesmärk on anda panus elektriohutusalase arendustegevuse suunamisel. Elektriohutusnõukojas on esindatud elektriohutuse seisukohalt kesksed valitsusasutused, ettevõtjad, tööandjad, töövõtjad, tarbijad, kõrgkoolid ja elektriinseneride seltsid.
Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit (EETEL) ühendab 94 ettevõtjat Eestis, kes esindavad elektrivaldkonna tootjaid, projekteerijad, paigaldajad, hulgimüüjad jt. Alaliidu eesmärk on liikmete eri- ja ärialase kompetentsi arendamine ning valdkonna professionaalse taseme hoidmine. Liidu liikmed annavad tööd üle 4000 inimesele, liikmesettevõtete kogukäive ületab 500 miljonit eurot.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.